اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی مربوط به بانک‌های ملی و ملت است

دادستان کل کشور می‌گوید: اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مربوط به دو بانک ملی و ملت است و مجموعه اقدامات انجام شده در این دو بانک، اختلاس تلقی می‌شود. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در حاشیه بازگشت هیئت عالی قضایی به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی از […]

image_pdfimage_print
دادستان کل کشور می‌گوید: اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی مربوط به دو بانک ملی و ملت است و مجموعه اقدامات انجام شده در این دو بانک، اختلاس تلقی می‌شود.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در حاشیه بازگشت هیئت عالی قضایی به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی از عراق در پاویون فرودگاه جمهوری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که بر خلاف اظهارات شما که اعلام کرده بودید، اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است، دادستان تهران گفته که این مسئله اختلاس نبوده و بدهی بوده و مربوط به یک بانک است نه دو بانک، اظهار کرد: این اختلاس مربوط به همان دو بانک ملی و ملت است.

دادستان کل کشور افزود: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود.

وی در رابطه با صحبت های دادستان تهران و اعلام تخلف در یک بانک، اظهار داشت: بررسی‌ها در خصوص این تخلفات ادامه دارد و با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، ششم آبان ماه در گفت‌گوی ویژه خبری گفته بود: در دو بانک ملی و ملت جمعاً حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بین رفته است. در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متاسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب قرار دارد.

منتظری گفته بود: در این پرونده ۵ نفر از عوامل اصلی بازداشت هستند.

به گفته دادستان کل کشور از مجموع این اختلاس، ۸۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملی و ۳۰۰ میلیارد مربوط به بانک ملت بوده که در رابطه با بانک ملی، ۳۰۰ میلیارد و در رابطه با بانک ملت، ۱۲۰ میلیارد برگشته و بخشی نیز از طریق  اینترپل شناسایی و توقیف شده و به دنبال دستگیری متهم اصلی هستند.

سه روز پس از این اظهارات، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در یک نشست با معاونانش به پرونده بانک‌های ملی و ملت پرداخت و اطلاع رسانی‌های اخیر در رسانه ها پیرامون این پرونده را بعضاً مبتنی بر اشتباه خواند.

دادستان تهران گفته بود: اولاً ۱۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سوال ها مطرح است که مسوولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می دهند.

انتهای خبر