عامل جنایت آتشین در تبریز پس از ۲۰ سال به دام افتاد +عکس

عامل جنایت حریق عمدی منجر به مرگ دو نفر در یک کارگاه نجاری پس از ۲۰ سال دستگیر شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۲۳ آذر سال جاری پرونده ای با دستور نیابت قضایی از شعبه ۱۱۰۱ دادگاه دو کیفری تهران در اختیار اداره دهم پلیس […]

image_pdfimage_print

عامل جنایت حریق عمدی منجر به مرگ دو نفر در یک کارگاه نجاری پس از ۲۰ سال دستگیر شد.

عامل جنایت آتشین در تبریز پس از 20 سال به دام افتاد +عکس

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۲۳ آذر سال جاری پرونده ای با دستور نیابت قضایی از شعبه ۱۱۰۱ دادگاه دو کیفری تهران در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

محتویات پرونده حکایت از آن داشت که در شهریور ماه ۱۳۷۵، یک فقره حریق عمدی منجر به مرگ دو نفر در یک کارگاه نجاری در شهرستان تبریز بوقوع پیوسته و از سوی شعبه ۱۱۷ کیفری دادگاه کیفری دو تبریز برای متهم پرونده بنام «علیرضا.ک» (متولد ۱۳۲۲)، محکومیت در خصوص ارتکاب دو فقره قتل عمد صادر و در ادامه پرونده جهت دستگیری متهم به مرجع قضایی تهران ارسال شده است.

اظهارات وکیل خانواده شکات

وکیل خانواده شکات پرونده پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: حدود ۲۰ سال پیش آقای «علیرضا.ک» مؤجر یک زیرزمین در شهرستان تبریز – خیابان خیام بود و مقتولین به اسامی «صمد.گ» (۳۵ ساله) و «حسین.ع» (۲۵ ساله – شاگرد صمد) مستأجر ایشان بودند. مقتولین از ایشان جهت تخلیه زیرزمین درخواست مهلت کرده بودند اما آقای «علیرضا.ک» ایشان را تهدید کرده بود که اگر زیرزمین استیجاری را تخلیه نکنند، آنجا را آتش خواهد زد. صبح روز حادثه، متهم پرونده به کارگاه آمده و با پاشیدن بنزین در کارگاه و همچنین صورت آقای «صمد.گ» آنجا را به آتش می کشد و پس از خروج از کارگاه نیز درب زیرزمین را بسته و اجازه کمک را نیز به دیگران نداده است.

دستگیری متهم

با آغاز رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت «علیرضا.ک» در منطقه شهرآرا کرده و ۲۹ آذر ماه سال جاری موفق به دستگیری این شخص شدند.

«علیرضا.ک» پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به حضور در صحنه آتش سوزی اعتراف اما در ادامه مدعی می شود که احدی از قربانیان حادثه آتش سوزی کارگاه یعنی «صمد. گ» اقدام به ایجاد حریق عمدی در داخل کارگاه نجاری نموده و او دخالتی در این امر نداشته است.

«علیرضا.ک» در اظهاراتش عنوان داشت: سال ۱۳۷۵ در شهرستان تبریز یک کارگاه ۲۰۰ متری داشتم که آنرا به آقای «صمد.گ» اجاره داده بودم و آنجا از سوی ایشان به کارگاه نجاری و رنگرزی مبلمان تبدیل شده بود؛ قرار بود در این سال (۱۳۷۵) و پس از گذشت چندین سال که آقای «صمد.گ» در آنجا مستأجر بود، ایشان کارگاه را تخلیه کند؛ روز حادثه من برای مذاکره به کارگاه رفته بودم که با آغاز درگیری لفظی مابین بنده و مرحوم «صمد.گ»، ناگهان وی در حضور شاگردش بنام «حسین.ع» با پاشیدن موادی که چند حلبی از آنها در کف کارگاه قرار داشت اقدام به آتش زدن کارگاه کرد و همه جا آتش گرفت و من تنها موفق شدم تا از کارگاه خارج شوم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به وقوع جنایت در شهرستان تبریز، متهم با قرار بازداشت موقت شده از سوی مقام محترم قضایی و به جهت ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار دستگاه قضایی شهرستان تبریز قرار گرفت.

انتهای خبر