تغییرات در وزارت خارجه کلید خورد/ ظریف معاونان جدید خود را منصوب کرد

براساس احکام صادره توسط وزیر امور خارجه کشورمان عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی، رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه، دانش‌یزدی معاون اداری و مالی و امیرعبداللهیان و قشقاوی در سمت‌های خود، ابقا شدند. به گزارش اناج به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) بعد از ۱۹ روز از حضورش در وزارت […]

براساس احکام صادره توسط وزیر امور خارجه کشورمان عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی، رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه، دانش‌یزدی معاون اداری و مالی و امیرعبداللهیان و قشقاوی در سمت‌های خود، ابقا شدند.

به گزارش اناج به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) بعد از ۱۹ روز از حضورش در وزارت خارجه معاونانش را منصوب کرد.

ظریف ۲۴ مرداد ماه با کسب ۲۳۲ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۸۱ رای اخذ شده به عنوان یازدهمین وزیر امور خارجه منصوب و از روز ۲۶ مرداد ماه رسما کارش را آغاز کرد.

براساس این گزارش، مرتضی سرمدی به عنوان قائم مقام محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و جایگزین سید امیرمنصور برقعی قائم مقام قبلی شد.

مهدی دانش‌یزدی نیز به جای بهروز کمالوندی عهده‌دار معاونت اداری و مالی شد.

بهروز کمالوندی نیز به همراه صالحی و به عنوان سرپرست معاونت بین‌الملل سازمان انرژی اتمی از این وزارتخانه رفت.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقا و حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه نیز در سمت‌های خود ابقا ‌شدند.

سید عباس عراقچی نیز به جای محمدمهدی آخوندزاده معاون امور حقوقی و بین‌المللی این وزارتخانه شد.

ابراهیم رحیم‌پور  سفیر سابق ایران در دوبلین نیز جایگزین عراقچی عهده‌دار معاونت آسیا و اقیانوسیه شد.

مجید تخت روانچی دستیار سابق کمال خرازی و سفیر اسبق ایران در سوئیس نیز به جای علی اصغر خاجی عهده‌دار معاونت اروپا و آمریکا ‌شد.

مرضیه افخم هم به عنوان سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه عهده دار این سمت ‌شد.

رامین مهمان‌پرست رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای نیز قرار است عهده دار یکی از سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره انتصابات جدید در وزارت امور خارجه با بیان اینکه در حال حاضر پایان ماموریت سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با تغییر دولت همزمان شده است، گفت: برخی از دوستان معاونین وقت رفتن‌شان به ماموریت است، باید از برخی دوستان دیگر در سمت‌های دیگر استفاده شود و برخی نیز در شورای معاونین باقی خواهند ماند.

ظریف در پاسخ به این پرسش که شما در خصوص انتصاب‌های خارج از بدنه کارشناسی وزارت امور خارجه و به توصیه این و آن چه تصمیمی خواهید گرفت؟ تصریح کرد: من متعهدم که با کارشناسان وزارت امور خارجه کار کنم و حتما از وجود افراد متعهد و متخصص که در هر دوره‌ای به وزارت خارجه آمده‌اند و توان کار دارند در این وزارتخانه و در بهترین جا استفاده خواهم کرد، ولی هیچ تعهدی نسبت به کسانی که بدون توان کارشناسی و بر اساس ملاحظات سیاسی آمده‌اند، احساس نمی‌کنم.

مراسم تودیع و معارفه معاونان جدید وزیر امور خارجه روز شنبه برگزار خواهد شد

انتهای خبر