بازداشت وزیر فرهنگ کره جنوبی به دلیل تهیه لیست سیاه اهالی فرهنگ و هنر

دادگاه سئول به خبرنگاران اعلام کرد: چون ترس آن می‌رفت که دلایل مربوط به ارتکاب جرم از بین برود، وزیر فرهنگ بازداشت شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز نوشت، خانم “چو یون سون” وزیر فرهنگ کره جنوبی شنبه ۲ بهمن ماه، به ظن تهیه لیست سیاه از اهالی فرهنگ و […]

دادگاه سئول به خبرنگاران اعلام کرد: چون ترس آن می‌رفت که دلایل مربوط به ارتکاب جرم از بین برود، وزیر فرهنگ بازداشت شد.
بازداشت وزیر فرهنگ کره جنوبی به دلیل تهیه لیست سیاه اهالی فرهنگ و هنر

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز نوشت، خانم “چو یون سون” وزیر فرهنگ کره جنوبی شنبه ۲ بهمن ماه، به ظن تهیه لیست سیاه از اهالی فرهنگ و نویسندگان منتقد “پارگ گئون های” رئیس جمهور تعلیق شده این کشور بازداشت شد.
رسوایی سیاسی بزرگ باعث شد رئیس جمهور کره جنوبی با استیضاح پارلمان، در این سمت تعلیق شد. رئیس جمهور کره جنوبی متهم شده که دوست قدیمی اش در اداره کشور و عزل و نصب ها و سوء استفاده اقتصادی دخالت کرده است. این دوست قدیمی، بازداشت شده و در حال محاکمه است.

خانم “چو یون سون” وزیر فرهنگ کره جنوبی مظنون به تهیه فهرست سیاه از هنرمندان، اهالی فرهنگ و نویسندگان منتقد رئیس جمهور است.
دادستان صادر کننده دستور بازداشت خانم وزیر گفته که این برای نخستین بار است که وزیری در دوره وزارت خود بازداشت می‌شود.

بازداشت وزیر فرهنگ کره جنوبی / اتهام: تهیه لیست سیاه از اهالی فرهنگ و نویسندگان

دادگاه سئول به خبرنگاران اعلام کرد: چون ترس آن می‌رفت که دلایل مربوط به ارتکاب جرم از بین برود، وزیر فرهنگ بازداشت شد.

دفتر دادستان چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه، نیز خواستار صدور حکم بازداشت کیم کی چون، رئیس سابق دفتر رئیس جمهور به اتهام سوء استفاده از قدرت و شهادت دروغ توسط دادگاه شده بود.

رئیس جمهور کره جنوبی به یکی از دوستان خود که هیچ مسئولیت دولتی نداشت اجازه بهره‌برداری‌های سیاسی و اقتصادی داده بود.
در پی فاش شدن این مسئله اعتراضات مردمی گسترده‌ای در کره جنوبی شکل گرفت و سرانجام پارلمان کره جنوبی نیز رأی به استیضاح رئیس جمهور داد.

پارک گئون های، رئیس جمهور کره جنوبی، اتهامات وراد شده را بارها رد کرده بود و دوستی با “چوی سون سیل” را صرفا یک “آشنایی” توصیف کرد. اما وی در تاریخ ۹ دسامبر گذشته استیضاح شد.

در حال حاضر ماندن رئیس جمهور در سمت ریاست جمهوری به تصمیم دادگاه قانون اساسی بستگی دارد.

انتهای خبر