تعدادی از از خانواده‌های جان‌‌باختگان قطار تبریز- مشهد

برخی نمایندگان در استیضاح وزیر راه رفوزه شده و بر وظیفه ذاتی خود عمل نکردند

تعدادی از خانواده‌های جان‌‌باختگان قطار تبریز- مشهد اعلام کردند: زمان آن فرارسیده که سره از ناسره جدا شده و راه قبیله‌گرایان و دلال‌مسلکان از نهاد مقدسی که نام شهید مدرس بر آن نهاده شده، جدا شود. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از فارس، تعدادی از خانواده‌های جان‌باختگان قطار تبریز- مشهد با صدور بیانیه‌ و […]

برخی نمایندگان در استیضاح وزیر راه رفوزه شده و بر وظیفه ذاتی خود عمل نکردند/ راه قبیله‌گرایان باید از نهاد مقدسی که نام شهید مدرس بر آن نهاده شده جدا شود
تعدادی از خانواده‌های جان‌‌باختگان قطار تبریز- مشهد اعلام کردند: زمان آن فرارسیده که سره از ناسره جدا شده و راه قبیله‌گرایان و دلال‌مسلکان از نهاد مقدسی که نام شهید مدرس بر آن نهاده شده، جدا شود.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از فارس، تعدادی از خانواده‌های جان‌باختگان قطار تبریز- مشهد با صدور بیانیه‌ و ارسال نسخه‌ای از آن به دفتر فارس در تبریز، با تقدیر و تشکر از نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر راه اعلام کردند: همگان دیدند و شنیدند که عده‌ای ضعیف‌النفس در امتحان خود رفوزه شده و بر وظیفه ذاتی خود عمل نکردند البته نمایندگانی هم بودند که ملاحظات را کنار گذاشته و با قامتی راسخ پیگیر حق مسلم جان‌باختگان شدند.

در این بیانیه آمده است: اکنون چند ماهی است که از حادثه دلخراش و خانمان‌برانداز قطار تبریز-مشهد می‌گذرد، امروز نه تنها ذره‌ای از آلام خانواده جان‌باختگان راه رضوی تسکین نیافته بلکه به واسطه رفتارهای دلال‌مسلک و زننده عده‌ای به‌ اصطلاح نماینده، بر سوز و آه مادران و پدران افزوده شد.

این بیانیه افزوده است: شکوه بر قضا و قدر الهی هیهات. روز عروج حاج وهاب، سعید، عرفان، حسین، مهدی، ناصر و سیامک عزیزمان همان تاریخی بود که خداوند اراده فرموده بود اما بی‌مسؤولیتی و نفس ضعیف آنهایی که به اشتباه در خانه ملت سکنی گزیده‌اند را چه کنیم؟ اگر از رودروریی خانواده‌ها شرمگین نخواهید شد، لااقل حضور اقیانوس‌وار مردم در مراسم تشییع را به یاد آورید.

این بیانیه می‌افزاید: عملکرد وزیر راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف مورد توجه ما خانواده‌های جان‌باختگان نیست اما قضاوت و داوری نسبت به فرد یا کسانی که سیستم معیوب کنترل قطار را به کارگیری کردند، هیچ تبصره، اما و اگری نمی‌خواهد. به عیان واضح است که وزیر مربوطه در خرید و راه‌اندازی سیستم مذکور مقصر است. ادعای بی‌نقص بودن این سیستم که در محضر رهبر انقلاب و از زبان وزیر صادر شد، لزوم نظارت، برخورد و استیضاح را دو چندان می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: شاید هم نفس استیضاح مرهمی بود برای داغ دل مادران و پدران آه کشیده اما همگان دیدند و شنیدند که عده‌ای ضعیف‌النفس در امتحان خود رفوزه شده و بر وظیفه ذاتی خود عمل نکردند البته نمایندگانی هم بودند که ملاحظات را کنار گذاشته و با قامتی راسخ پیگیر حق مسلم جان‌باختگان شدند ضمن تشکر از نمایندگان واقعی ملت و مردم دلسوز آذربایجان چند نکته‌ای را متذکر می‌شویم:

-اول اینکه هر آنچه از دوست رسد،نیکوست و اجر و مجازات همه کسانی که در راه احقاق حقوق ملت و یا پایمال کردن شرف و انسانیت گام برداشتند، برعهده خداوند حی اعلی است.

-دوم اینکه، کسانی که خود را وام‌دار قبیله‌های سیاسی کرده‌اند،آن روزی که کاسه رای به دست خواهند گرفت، روی خانواده‌های درد کشیده این حادثه حساب باز نکنند. زمان آن فرارسیده که سره از ناسره جدا شده و راه قبیله‌گرایان و دلال‌مسلکان از نهاد مقدسی که نام شهید مدرس بر آن نهاده شده، جدا شود.

انتهای خبر