رئیس جمهور سابق ارمنستان: هفت شهرستان قره باغ باید به جمهوری آذربایجان بازگردانده شوند

پتروسیان گفت: اگر این اراضی به صورت مسالمت آمیز به جمهوری آذربایجان واگذار نشوند با اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی روبرو خواهیم شد. لئون‌تر پتروسیان رئیس جمهور سابق ارمنستان بین سال‌های ۱۹۹۸-۱۹۹۱ در برنامه تلویزیونی کانال ارمنی “کنترون” اظهار داشت: بر طبق مذاکرات صورت گرفته بین دولت آذربایجان و ارمنستان هفت شهرستان اشغال شده از سوی […]

image_pdfimage_print
پتروسیان گفت: اگر این اراضی به صورت مسالمت آمیز به جمهوری آذربایجان واگذار نشوند با اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی روبرو خواهیم شد.
هفت شهرستان اطراف قره باغ باید به جمهوری آذربایجان بازگردانده شوند

لئون‌تر پتروسیان رئیس جمهور سابق ارمنستان بین سال‌های ۱۹۹۸-۱۹۹۱ در برنامه تلویزیونی کانال ارمنی “کنترون” اظهار داشت: بر طبق مذاکرات صورت گرفته بین دولت آذربایجان و ارمنستان هفت شهرستان اشغال شده از سوی ارمنستان در اطراف قره باغ کوهستانی باید به جمهوری آذربایجان واگذار شود.

این سیاستمدار ارمنی عنوان کرد: اگر این اراضی به صورت مسالمت آمیز به جمهوری آذربایجان واگذار نشوند با اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه حمایت خود را از اصول توافقی مادرید اعلام کرده و عنوان داشت: اگر سارکیسیان در این مسیر حرکت نماید تا پایان در کنار وی خواهم ایستاد.

لازم به ذکر است که لئون ترپتروسیان به عنوان رهبر”کنگره ملی ارمنی” هماهنگ با “حزب خلق ارمنستان” و در یک جبهه واحد وارد کارزار انتخاباتی دوم آوریل در ارمنستان خواهند شد.

انتهای خبر