واکنش سازمان حج و زیارت به ضرب و شتم خبرنگار صداوسیما توسط انتظامات این سازمان

روز گذشته مسئولان حراست سازمان حج و زیارت با شکستن دوربین خبرگزاری صدا و سیما و ضرب و شتم تصویربردار این رسانه، مانع پوشش خبری شدند و تصویربردار رسانه ملی را دقایقی محبوس کردند. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از روزنامه صبا، روابط عمومی سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای با اشاره بر وجود […]

image_pdfimage_print
روز گذشته مسئولان حراست سازمان حج و زیارت با شکستن دوربین خبرگزاری صدا و سیما و ضرب و شتم تصویربردار این رسانه، مانع پوشش خبری شدند و تصویربردار رسانه ملی را دقایقی محبوس کردند.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از روزنامه صبا، روابط عمومی سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای با اشاره بر وجود فضای همکاری بسیار خوب بین این سازمان و رسانه‌ها و حضور مستمر و برنامه ریزی شده خبرنگاران در سازمان حج و زیارت تاکید کرد: نسبت به رفتار خودسرانه، نامتعارف و نسنجیده یکی از عوامل انتظامات در مواجه با یکی از خبرنگاران، سریعا و قاطعانه رسیدگی شد.

 

روابط عمومی سازمان حج و زیارت همچنین در این اطلاعیه درباره خبر منتشر شده از حضور تعداد محدودی از خانواده معظم شهدای منا در سازمان حج و زیارت که روز یکشنبه روی داد آورده است:‌

به اطلاع ملت شریف ایران و رسانه‌های جمعی می‌رساند همانگونه که خانواده معزز شهدا مطلع می‌باشند بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت از اولین لحظات وقوع فاجعه‌ی منا تا به امروز، در موضوع شهدای منا و رسیدگی به امور و دغدغه‌های خانواده‌های شهدا نه تنها اهتمام جدی داشته اند بلکه فراتر از وظایف قانونی و سازمانی خود با به کارگیری تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی تلاش کرده اند.

در طول این مدت، سازمان و بعثه همواره و با افتخار پذیرای خانواده‌های عزیز شهدای منا و استماع مطالب آن‌ها و پی گیری دغدغه‌ها و مطالبات ایشان بوده اند. رضایتمندی بخش عمده‌ای از خانواده‌های شهدای منا از تلاش‌های پیدا و پنهان انجام گرفته، موید این امر است.

در چنین شرایطی و در حالی که درب سازمان همیشه به روی این عزیزان باز بوده است، جای شگفتی است که چرا حضور نامتعارف تعداد اندکی از عزیزان در مدخل سازمان (که بلافاصله به داخل سازمان دعوت شدند) در اقدامی تعجب برانگیز توسط بخشی از صدا و سیما به گونه‌ای غیرمنصفانه منتشر می‌شود و ضمن نادیده گرفتن همه اقدامات و تلاشهای قبلی، حتی نشست طولانی ایشان با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج به محض ورود به سازمان، کاملا نادیده انگاشته می‌شود و حتی در خبر مذکور کوچکترین اشاره‌ای به آن نمی‌شود؟!

ضمن احترام به همه خانواده‌های معظم شهدا، مجددا تاکید می‌کند سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تا کنون نقش خود را در رسیدگی به امور خانواده‌های معزز شهدا فراتر از وظایف قانونی ایفا نموده اند و همچنین در کنار اقدامات دیگر دستگاهها، علیرغم محدودیتهای ناشی از قطع روابط، با ارایه مستندات جمع آوری شده توسط بعثه مقام معظم رهبری، موضوع اخذ دیه از عربستان به عنوان مطالبه اصلی تعدادی از عزیزان با جدیت در مذاکرات مطرح شده است.

بدیهی است تشرف حجاج در سالجاری تدبیر و تصمیم نظام بوده و سازمان مجری تصمیمات می‌باشد.

روز گذشته جمعی از خانواده‌های شهدای منا برای رسیدگی به وضعیت خود مقابل سازمان حج و زیارت تجمع کردند. مسئولان حراست سازمان حج و زیارت علاوه بر ممانعت از تجمع این خانواده‌ها و هدایت آن‌ها به داخل مسجد سازمان، با شکستن دوربین خبرگزاری صدا و سیما و ضرب و شتم تصویربردار این رسانه که در محدوده بیرون سازمان حج و زیارت حضور داشتند، مانع پوشش خبری این رویداد شد و تصویربردار رسانه ملی را با هدایت داخل انتظامات سازمان حج و زیارت برای دقایقی محبوس کرد.

انتهای خبر