اولتیماتوم جبارزاده به سازمان تامین اجتماعی:تا ۱۰ روز وضعیت کارخانه های بدون مدیر استان مشخص شود مدیران پروازی را حذف و کارخانه ها را به اختیار استان درمی‌‌آورم

اگر فرصت و حوصله اداره این کارخانجات را ندارید، اداره واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی را به مدیران غیرتمند، باهمت و توانمند استان واگذار کنید.

image_pdfimage_print

استاندار آذربایجان شرقی هشدار داد اگر ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت کارخانجات بدون مدیر یا مدیر پروازی مشخص نشود، ستاد اقتصاد مقاومتی استان وارد عمل شده و مسئولیت اداره آن ها را عهده دار خواهد شد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در دیدار مدیران سازمان تامین اجتماعی با وی افزود: گله مندم از کسانی که در تهران نشسته اند و مسئولیت واحدهای تولیدی مربوط به سازمان تامین اجتماعی استان را عهده دار هستند.

وی ادامه داد: بیش از یکسال است که با آنها مکاتبه کرده و حتی به صورت حضوری و تلفنی با آنها صحبت کرده و تذکر داده ایم، ولی هیچ کدام مفید حال نشده است.

جبارزاده گفت: چگونه می شود از تامین اجتماعی و حمایت از مستمری بگیران بگوییم، ولی از سوی دیگر کارخانه تحت پوشش این سازمان هشت ماه بدون مدیرعامل باشد.
وی اظهار کرد: کارخانه ای که مدیرعامل ندارد، یعنی به سمت فروپاشی می رود؛ مگر می شود یک کارخانه ۸ ماه مدیرعامل نداشته باشد.

استاندارآذربایجان شرقی گفت: برای کارخانه ای دیگر مدیری انتخاب می کنند که مدیر پروازی است و در ماه یکبار به استان سفر می کند و این سفر هم مفید به حال کارخانه نخواهد بود.
وی تاکید کرد: مدیر کارخانه باید دوش به دوش کارگر در خدمت تولید باشد؛ در سال تولید و اشتغال، کارخانه بدون مدیر، قابل قبول ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی نیست.
جبارزاده گفت: از مجموعه تامین اجتماعی استان رضایت داریم و مسئولیت اداره این کارخانجات با مدیران تهران نشین این سازمان است و متاسفانه این اختیارات واگذار نمی شود.
وی افزود: اگر فرصت و حوصله اداره این کارخانجات را ندارید، اداره واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی را به مدیران غیرتمند، باهمت و توانمند استان واگذار کنید.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این آخرین تذکر من است، ادامه داد: اگر در ۱۰ روز آینده مدیرعامل این کارخانجات انتخاب نشود، ستاد مقاومتی استان تشکیل و اداره کارخانجات بدون مدیرعامل را خودمان بر عهده گرفته و اجازه ورود هیچ مدیر پروازی و خارج از استان را نخواهیم داد.

وی از خبرنگاران حاضر در جلسه خواست تا گله مندی شدید مدیریت ارشد استان را از کسانی که نسبت به سهام کارگران در کارخانجات مختلف بی تفاوت هستند انعکاس دهند.
جبارازده گفت: همان طور که به فکر درمان و معلولیت کارگران هستیم، حفظ سهام و حق و حقوق کارگران نیز وظیفه ماست.

وی با بیان اینکه این اخطار و تذکر آخراست و از مکاتبات مختلف خسته شدیم، خاطرنشان کرد: چطور می شود سرم سازی تبریز در اوج نیاز کشور به سرم چندین ماه مدیر نداشته باشد.

استاندارآذربایجان شرقی اضافه کرد: سیمان صوفیان واحدی است که در به در به دنبال مدیر و فردی هستیم که با آن در مورد مسایل و مشکلات کارگری کارخانه صحبت کنیم، مگر می شود مدیر در ماه یکبار به تبریز بیاید و این آمدن هم در هتل و دیدارها تلف شود.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیر کارخانه سیمان لباس کار بپوشد و دوش به دوش کارگر کار کند، گفت: مدیریت ارشد استان جوابگوی مسایل و مشکلات کارگران این کارخانه شده و مدیر آن در تهران مدیریت می کند.
جبارزاده تاکید کرد: این اخطار ۱۰ روزه اگر تحقق نیابد ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی تشکیل و به موضوع راسا ورود می کند و تصمیمات لازم را در دفاع از حق و حقوق کارگران خواهد گرفت.

انتهای خبر