اصلاح طلبان، رقابت را به اصولگرایان باختند/ قالیباف، بازهم شهردار تهران شد

در حالیکه در انتخابات ریاست شورا، اصلاح طلبان شورای شهر تهران با اختلاف یک رای اصولگرایان را شکست داده بودند ولی در انتخاب شهردار تهران با همان اختلاف یک رای رقابت را واگذار کردند تا قالیباف برای بار سوم  در مسند شهرداری تهران بنشیند. به گزارش اعتدال پرس، در جلسه امروز شورای چهارم شهر تهران […]

در حالیکه در انتخابات ریاست شورا، اصلاح طلبان شورای شهر تهران با اختلاف یک رای اصولگرایان را شکست داده بودند ولی در انتخاب شهردار تهران با همان اختلاف یک رای رقابت را واگذار کردند تا قالیباف برای بار سوم  در مسند شهرداری تهران بنشیند.

به گزارش اعتدال پرس، در جلسه امروز شورای چهارم شهر تهران  که با حضور هر ۳۱ عضو برگزار شد، انتخاب شهردار تهران که از ماهها پیش محل رقابت فشرده و داغ دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب شورا شده بود به رای گذاشته شد.

محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی، دو گزینه اصلی شهرداری تهران بودند که جهت ارائه برنامه و رای گیری در این جلسه حضور پیدا کرده بودند.

در این جلسه ابتدا قالیباف در مدت ۳۰ دقیقه به ارائه برنامه هایش پرداخت و به دنبال او محسن هاشمی برنامه های خودش را به شورا ارائه داد.

پس از آن اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید پایتخت رای گیری را آغاز کردند که در نهایت محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار انتخاب شد.

گفتنی است محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی، دو گزینه اصلی شهرداری تهران، در رای گیری اول هر کدام ۱۵ رای به دست آوردند، یک نفر رای ممتنع داد و کار به رای گیری مجدد کشید.

در دور دوم رای گیری قالیباف با ۱۶ رای به عنوان شهردار تهران انتخاب شد و محسن هاشمی با ۱۴ رای از خیابان بهشت بازماند.

انتهای خبر