دعوا بر سر رای به قالیباف شدت گرفت: جدال دو زن اصلاح طلب در شورای شهرتهران/ نطقی که شورا را به هم زد

اتهام سنگین زن میلیاردر به الهه راستگو و واکنش وی  /عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: افرادی در خصوص اینجانب اظهارنظر کرده‌اند که هیچ سابقه سیاسی نداشته و ندارند ولی آنچنان در مسائل سیاسی فرو رفته‌اند که تقریباً مسائل مردم را به فراموشی سپرده‌اند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از جهان، الهه […]

اتهام سنگین زن میلیاردر به الهه راستگو و واکنش وی

 /عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: افرادی در خصوص اینجانب اظهارنظر کرده‌اند که هیچ سابقه سیاسی نداشته و ندارند ولی آنچنان در مسائل سیاسی فرو رفته‌اند که تقریباً مسائل مردم را به فراموشی سپرده‌اند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از جهان، الهه راستگو در نطق پیش از دستور خود در دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: یاد داریم که هفته گذشته روز ۱۲ شهریور برابر کلام‌الله مجید به خداوند متعال سوگند یاد کردیم که با تکیه بر شرف انسانی خویش در حفظ امانت مردم و انجام هرچه بهتر وظائفمان کوشا باشیم.

وی ادامه داد: در همه زمینه‌ها، عدل و انصاف را در نظر داشته باشیم و مادامیکه در شورای اسلامی شهر عضویت داریم در رعایت صرفه و صلاح پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام ورزیم.

راستگو بیان داشت: این روزها اینجانب که با بیش از ۳۲ سال سابقه خدمت در سنگرهایی اعم از تدریس در آموزش پرورش، مراکز تربیت معلم شهر تهران،‌مراکز آموزش عالی فرهنگیان، مجلس شورای اسلامی، وزارت کار و اجتماعی و مجمع تشخیص مصلحت نظام افتخار خدمتگزاری به اقشار مردم از جمله کارگران، زنان، دانش‌آموزان، دانشجویان و بازنشستگان محترم را داشته‌ام به سبب رعایت یکسری اصول بدیهی در انتخاب شهردار تهران مورد بی مهری و بی توجهی برخی رسانه‌ها و افراد قرار گرفته‌ام که رفتارشان مصداق بارز بد اخلاقی و بی حرمتی به حریت و آزادگی و آزاداندیشی است.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران افزود: مسائل دیگری هم هست که فعلاً سکوت می‌کنم و در صورت لزوم مطالب را بیان خواهم کرد.

وی گفت: بنده که همواره عدالت و صرفه و صلاح ملی و مردم را بر منافع شخصی خود ترجیح داده‌ام و سوابقم نیز نشان از آن دارد. خود را اصلاح طلب می‌دانم، اصلاح‌طلب بوده، هستم و خواهم بود منتهی بر پپایه یک سری اصول اصلاح طلبی یعنی اصلاح امور جامعه و حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب.

وی گفت: لازم به ذکر است افرادی در خصوص اینجانب اظهارنظر کرده‌اند که اصلاً‌هیچ سابقه سیاسی نداشته و ندارند و تقریباً اکثر افراد هم افراد همگروه من که به شورا راه یافتند قبل از شورا می‌گفتند شورا جای کار سیاسی نیست ولی آنچنان در کار سیاسی فرو رفته‌اند که تقریباً مسائل مردم را به فراموشی سپرده‌اند.

وی گفت: وظیفه من و همکارانم در مقابل مردم شریفی که به ما رای داده‌اند، ایجاد فضایی آرام توام با شادی و نشاط و به دور از تنش و سیاسی کاری جهت فراهم کردن زندگی سالم و رو به تعالی است.

راستگو افزود: من به عنوان نماینده منتخب مردم فهیم تهران، ری و شمیرانات، علیرغم احترامی که برای خانواده محترم هاشمی رفسنجانی قائل بوده و هستم و شناختی که از تخصص و تجارب جناب آقای مهندس هاشمی داشته‌ام در بررسی‌های همه جانبه و مقایسه تجارب و برنامه‌های وی در مقایسه با قالیباف شهردار تهران و با توجه به نیمه تمام بودن بعضی از پروژه‌های شهری و هزینه‌های کلان اقتصادی که در این برهه از زحمان برای مردم شهر تهران از این بابت ایجاد می‌شد با تکیه و استعانت از خداوند بزرگ به قالیباف رای دادم که امید است عملکرد شایسته وی موجب خوشحالی و دلگرمی مردم و شورای شهر و شهرداری تهران شود.

وی گفت: لازم به ذکر است که برای خدمت‌رسانی بهتر و درخور شایسته مردم تهران، شهرداری نیازمند اصلاحاتی است و در اینجا لازم می‌دانم که از رسانه‌هایی که منصفانه عمل کرده‌اند تشکر کنم.

سخنان راستگو موجب شد تا عبدالحسین مختاباد، حکیم پور، اسماعیل دوستی و فاطمه دانشور در حین این سخنرانی جلسه را ترک کنند.

دانشور در جمع خبرنگاران گفت که راستگو در جمع فراکسیون اصلاح طلبان به قران قسم خورده بود که به هاشمی رای می دهد.

وی ادامه داد: این کار راستگو بی اخلاقی بود که به قالیباف رای داد.

وی اضافه کرد: درباره فعالیت اقتصادی برادرانش در شهرداری تحقیق می کنیم.

۴ اتهام سنگین زن میلیاردر به الهه راستگو و واکنش وی

عضو اصلاح‌طلب شورای اسلامی شهر تهران، الهه راستگو را به خاطر رأی‌اش به قالیباف به خیانت، دروغگویی، جاسوسی و نفاق متهم کرد و خواستار برخورد شدید حزب اسلامی کار با وی شد.

فاطمه دانشور ثروتمندترین زن کشور
http://jahannews.com/images/docs/000312/n00312165-b.jpg

به گزارش فارس، فاطمه دانشور در جلسه علنی صبح امروز شورای شهر در هنگام ادای نطق پیش از دستور الهه راستگو منشی هیئت رئیسه شورا همراه با عبدالحسین مختاباد به نشانه اعتراض از سالن خارج شد.

وی در بیرون از سالن در جمع برخی از خبرنگاران الهه راستگو را خائن توصیف کرد و گفت: خیانت از نظر من رفتاری غیراخلاقی است ایشان به عنوان عضو شورای شهر حق دارد به هر کسی که می‌خواهد رأی بدهد ولی در فراکسیون اصلاح‌طلبان روی قرآن قسم خورد و گفت من به محسن هاشمی رأی می‌دهم.

وی ادامه داد: قسم به قرآن از نظر من خیانت و دروغ است و از نظر حزبی کسی که به این راحتی به کلام‌الله قسم می‌خورد آدم بی‌اخلاقی است و نمی‌تواند ما را بی‌اخلاق بداند. این اولین اتهام ایشان است.

دانشور ادامه داد: اتهام دوم راستگو ایجاد نفاق است.

وی در تمام جلسات فراکسیون اصلاح‌طلبان حضور داشته و درباره تمام مطالب دروغ می‌گفته و محتوای جلسه اصلاح طلبان را هم به بیرون منتقل می‌کرده است.

وی همچنین گفت: من کاری به شورای شهر ندارم ایشان در اینجا نماینده مردم است و می‌تواند به هر کسی خواست رأی بدهد اما نمی‌تواند در جلسات فراکسیون اصلاح‌طلبان با قسم دروغ بقیه را اغفال کند.

این عضو شورای شهر همچنین گفت: خانم راستگو با لیست اصلاح‌طلبان به شورا راه یافته و من نمی‌فهمم الان دارد چه می‌گوید افرادی که به لیست اصلاحات رأی داده‌اند روشنفکران جامعه هستند که مطالبات مشخص دارند و همه اتفاقات را رصد می‌کنند.

دانشور در ادامه گفت: سومین اتهام راستگو تهمت است ایشان با یکی از خبرگزاری‌ها صحبت کرده و از زبان آقای مسجد‌جامعی گفته که خائن است. در حالی که آقای مسجد‌جامعی مطلقاً چنین چیزی نمی‌گوید.

دانشور ادامه داد: خانم راستگو به اصلاح‌طلبان خیانت کرده و من از حزب اسلامی کار می‌خواهم که با ایشان شدیدا برخورد کند و درباره کاندیدای معرفی شده خود پاسخگو باشد اما باید دید هزینه رأی ایشان را چه کسی باید بدهد. وی ما را احمق فرض می‌کند که این به من بر می‌خورد و به همین دلیل از جلسه بیرون آمدم.

این عضو شورای شهر گفت: باید دید ارتباط الهه راستگو با شرکت‌هایی که برادرانش در شهرداری دارند ارتباطی به رأی ده دقیقه‌ای ایشان و رفتار غیراخلاقی‌اش دارد یا خیر.

دانشور در پایان گفت: اتهام کار سیاسی در شورا به اصلاح‌طلبان را رد می‌کنم و اگر کسی کار سیاسی را شروع کرده باشد این آقای قالیباف است.

من برای رای دادن به هاشمی هیچگاه قسم نخوردم/ اظهارات خانم دانشور قابل پیگرد حقوقی است

در همین حال،‌ الهه راستگو در گفتگو با مهر اظهار داشت: خانم دانشور اعلام کردند که من برای رای به آقای هاشمی دست روی قرآن گذاشته ام که این موضوع صحت ندارد و دروغ محض است.

این نماینده شورای شهر افزود: همچنین برخی مدعی شدند برادرانم با شهرداری قرارداد بسته اند که این موضوع هم دروغ بوده و قابل پیگرد حقوقی می باشد.

انتهای خبر