فوری/ روحانی 4 وزیر پیشنهادی جدید خود را به مجلس معرفی کرد

رحمانی نماینده سابق تبریز، در یک قدمی پاستور

رحمانی طی سخنانی امروز، ثبات در تصمیم گری ها، پیگیری جدی تامین و توزیع کالاهای عمومی، جوان گرایی و تشکیل اتاق فکر با حضور چهره های باتجربه را راهبردهای اصلی خود در این وزارتخانه اعلام کرد.

image_pdfimage_print

نتیجه تصویری برای 4 وزیر پیشنهادی روحانی

صبح امروز یکشنبه ۲۹ مهر، رئیس‌جمهور طی نامه ای به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ۴ وزیر پیشنهادی جدید خود برای تصدی چهار وزارتخانه کار، اقتصاد، راه و وزارت صمت را معرفی کرد.

در این نامه که توسط معاون پارلمانی روحانی تحویل هیئت رئیسه مجلس شد،  رئیس جمهور، “محمد اسلامی” را به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، “فرهاد دژپسند” به عنوان وزیر اقتصاد و امور دارایی، “محمد شریعتمداری” وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه و همچنین “رضا رحمانی” ، به عنوان وزیر پیشنهادی «صنعت، معدن و تجارت » به مجلس معرفی کرد.

رئیس جمهور دیروز با پذیرش استعفای آخوندی و شریعتمداری از وزارتخانه های راه و صمت،  مهندس محمد اسلامی و دکتر رضا رحمانی را به عنوان سرپرست وزارتخانه های راه و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت منصوب کرده بود.

استقبال مجلس از گزینه پیشنهادی وزارت صمت و اقتصاد

در جریان اعلام اسامی گزینه های پیشنهادی دولت برای دو وزارتخانه راه و کار برخی از نمایندگان با فریاد “دو دو” مخالفت خود را با این گزینه‌ها اعلام کردند و در زمان اعلام گزینه وزارت خانه های صنعت و تجارت و اقتصاد با فریاد ” چهار چهار “موافقت خود را با این دو گزینه اعلام کردند.

گزارش اعتدال پرس حاکی است، رحمانی که سوابق طولانی در مسئولیتهای مختلف در حوزه صنعت و در هر دو بخش اجرا و قانوگذاری دارد برای تصدی این وزارتخانه یک برنامه استراتژیک تهیه و به رئیس جمهور ارائه کرده که مورد تایید وی قرار گرفته است.

رحمانی نماینده ادوار سابق تبریز در مجلس و به مدت ۴ سال رئیس کمیسون صنایع مجلس بوده و در دولت یازدهم و دوازدهم نیز به عنوان قائم مقام وزیر و معاون برنامه ریزی وزارت صمت حکم مسئولیت داشته است. اسلامی نیز استاندار فعلی مازندران بوده و از مدیران سابق وزارت راه و شهرسازی می باشد.

رحمانی سرپرست وزارت صنعت امروز طی سخنانی در مراسم روز ملی صادرات، ثبات در تصمیم گری ها، پیگیری جدی تامین و توزیع کالاهای عمومی، تاکید بر قانون بهبود مستمر کسب و کار، جوان گرایی و تشکیل اتاق فکر با حضور چهره های باتجربه را راهبردهای اصلی خود در این وزارتخانه اعلام کرد.

جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی ۴ وزارتخانه مزبور، روز شنبه هفته آینده برگزار می شود. این جلسه در دو صبح و عصر به صورت علنی برگزار خواهد شد.

انتهای خبر