رهبرانقلاب در دیدار مردم آذربایجان: مردم تبریز در گام دوم انقلاب هم پیش‌گام باشند/ مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند

گزیده نکات مهم سخنان رهبر انقلاب در دیدار امروز مردم آذربایجان شرقی: 🔹من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است. 🔹ملت ایران در ۲۲بهمن کار بزرگی را انجام دادند. بنا بر گزارشی که دادند تقریبا در همه‌ی […]

گزیده نکات مهم سخنان رهبر انقلاب در دیدار امروز مردم آذربایجان شرقی:

🔹من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

🔹ملت ایران در ۲۲بهمن کار بزرگی را انجام دادند. بنا بر گزارشی که دادند تقریبا در همه‌ی کشور، جمعیت بیشتری آمده بوده است.

🔹البته دشمنان کتمان می‌کنند که میلیون‌ها نفر به خیابان آمدند، اما این را می‌فهمند و همه می‌دانند ملتی که این‌جور در صحنه است، دشمن هیچ آسیبی نمی‌تواند به او برساند.

🔹 خدا مردمی را که این‌جور از کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف و مرحمت قرار می‌دهد.

🔹 یک عده هم خودشان ضعیف شده‌اند و می‌گویند انقلاب ضعیف شده؛ آنان ضعف‌های خود را به ملت نسبت می‌دهند.

🔻شهادت اخیر جوانان سپاه، ما را آگاه میکند که امنیت ما به چه قیمتی فراهم شده است/ کسانی که از امنیت استفاده میکنند و بعد نمکدان میشکنند هوشیار شوند

🔹یک نکته درباره‌ی این جوانانی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند بگویم: این حوادث باید ما را آگاه کند که امنیت به چه قیمتی به دست می‌آید.

🔹برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و… خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید. یادمان نرود که امنیت چطور به دست می‌آید.

🔹۲۲بهمن با این عظمت با امنیت به پایان رسید.

🔹درود خدا بر آن‌ها و درود خدا بر ملت شهیدپرور اصفهان که آن تشییع را به راه انداختند.

🔹درود خدا بر سپاه پاسداران و همه‌ی عناصر حافظ امنیت و نیروی انتظامی و دیگران

🔻هشدار رهبر انقلاب به مسئولان: فریب لبخند دشمن را نخورید؛ اروپایی‌ها امروز خدعه می‌کنند/ نمیگویم چه کنید، اما به نام کار کردن برای کشور، ایران را دچار مشکل نکنید

🔹مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن رهبری-1024x667.jpg می‌باشد

🔹دشمن گاهی دندان نشان می‌دهد، گاهی مشت می‌زند و گاهی لبخند می‌زند؛ این‌ها فرقی ندارند و لبخند آن‌ها هم از سر دشمنی است.

🔹در دل‌های نجس و سرشار از کینه‌ی آن‌ها نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی «دشمنی» است.

🔹دشمنی آمریکا که آشکار است؛ اروپایی‌ها هم امروز خدعه می‌کنند. من نمی‌گویم چه کار کنند، اما مسئولان مواظب باشند مخدوع نشوند و فریب نخورند. به نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند؛ بدانند دست خدا بالای دست‌هاست

🔹دشمن ما امروز ضعیف است. بنده بارها گفتم “دشمن نتوان ضعیف و بیچاره شمرد”، اما امروز ببینید که دشمن اصلی ما یعنی آمریکا گرفتار است؛ هم گرفتار مسائل داخلی است، هم گرفتار مسائل خارجی است و هم با مسئله‌ی اختلافات سران کشورشان، درگیر است.

🔹 آمریکا گرفتار بدهکاری عجیب دولتش است؛ مردم و جوانانشان دچار افسردگی هستند. وضعشان را در سوریه و افغانستان و عراق هم ملاحظه کنید.

🔹آن‌وقت این دولتمردان ضعیف‌العقل یا احمق‌های درجه‌یک عصبانی می‌شوند و خودشان را به در و دیوار می‌زنند و کنفرانس ورشو را تشکیل می‌دهند که به جایی نمی‌رسد؛ دولت‌های ضعیف و مرعوبِ خود را در ورشو دعوت می‌کنند تا علیه ایران برنامه بریزند ولی به جایی نمی‌رسد.

🔹این‌ها همه نشانه‌ی ضعف دشمن است. وقتی دشمن ضعیف است، هارت و پورت می‌کند. این هارت و پورت‌ها نباید توی دل مسئولان را خالی کند. آن روز که جمهوری اسلامی یک نهال ضعیف بود نتوانستند کاری کنند، حالا هم که غلطی نمی‌توانند بکنند.

🔹آبروی خیلی از سران کشورهای منطقه خلیج فارس که با رژیم صهیونیستی و آمریکا در ورشو نشستند و علیه اسلام و مسلمین و جمهوری اسلامی هم‌پیمان شدند نیز در این حوادث بر خاک ریخت. البته این‌ها پیش ملت خودشان نیز آبرویی ندارند.

🔻مردم تبریز در گام دوم انقلاب هم پیش‌گام باشند

🔹یوم‌الله ۲۹بهمن از روزهای خدایی است. این یوم‌الله را که از روزهای جلوه‌ی ویژه‌ی خداوند است، مردم تبریز آفریدند.

🔹در حوادث اول انقلاب، تبریزی‌ها شق‌القمر کردند و توطئه‌ی دشمن به دست خود مردم خنثی شد. امام (به این مضمون) فرمودند: نگران نباشید؛ تبریزی‌ها خودشان جواب خواهند داد. و همین هم شد.

🔹بعد در دفاع مقدس و حوادث سال۸۸ هم مردم تبریز پیش‌گام بودند. همه‌ی کشور در ۹دی بیرون آمدند، اما تبریزی‌ها در ۸دی راه‌پیمایی کردند. در این گام دوم هم پیش‌گام باشید و ان‌شاءالله خواهید بود.

🔹مردم تبریز به یوم‌الله ۲۹بهمن افتخار می‌کنند. ببینید، عده‌ای ضعیف و بیچاره و منفعل‌اند، یک روز هم ممکن است یک حرکت انقلابی کرده باشند اما زیر فشار دشمن و البته تمایلات دنیایی، از گذشته‌ی خود شرمسارند.

🔹مردم تبریز مثل اکثریت ملت ایران به خودشان افتخار می‌کنند که حرکت اربعین‌ها را راه انداختند.

انتهای خبر