رهبرانقلاب در دیدار مردم آذربایجان: مردم تبریز در گام دوم انقلاب هم پیش‌گام باشند/ مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند

گزیده نکات مهم سخنان رهبر انقلاب در دیدار امروز مردم آذربایجان شرقی: ?من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است. ?ملت ایران در ۲۲بهمن کار بزرگی را انجام دادند. بنا بر گزارشی که دادند تقریبا در همه‌ی […]

image_pdfimage_print

گزیده نکات مهم سخنان رهبر انقلاب در دیدار امروز مردم آذربایجان شرقی:

?من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

?ملت ایران در ۲۲بهمن کار بزرگی را انجام دادند. بنا بر گزارشی که دادند تقریبا در همه‌ی کشور، جمعیت بیشتری آمده بوده است.

?البته دشمنان کتمان می‌کنند که میلیون‌ها نفر به خیابان آمدند، اما این را می‌فهمند و همه می‌دانند ملتی که این‌جور در صحنه است، دشمن هیچ آسیبی نمی‌تواند به او برساند.

? خدا مردمی را که این‌جور از کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف و مرحمت قرار می‌دهد.

? یک عده هم خودشان ضعیف شده‌اند و می‌گویند انقلاب ضعیف شده؛ آنان ضعف‌های خود را به ملت نسبت می‌دهند.

?شهادت اخیر جوانان سپاه، ما را آگاه میکند که امنیت ما به چه قیمتی فراهم شده است/ کسانی که از امنیت استفاده میکنند و بعد نمکدان میشکنند هوشیار شوند

?یک نکته درباره‌ی این جوانانی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند بگویم: این حوادث باید ما را آگاه کند که امنیت به چه قیمتی به دست می‌آید.

?برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و… خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید. یادمان نرود که امنیت چطور به دست می‌آید.

?۲۲بهمن با این عظمت با امنیت به پایان رسید.

?درود خدا بر آن‌ها و درود خدا بر ملت شهیدپرور اصفهان که آن تشییع را به راه انداختند.

?درود خدا بر سپاه پاسداران و همه‌ی عناصر حافظ امنیت و نیروی انتظامی و دیگران

?هشدار رهبر انقلاب به مسئولان: فریب لبخند دشمن را نخورید؛ اروپایی‌ها امروز خدعه می‌کنند/ نمیگویم چه کنید، اما به نام کار کردن برای کشور، ایران را دچار مشکل نکنید

?مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن رهبری-1024x667.jpg می‌باشد

?دشمن گاهی دندان نشان می‌دهد، گاهی مشت می‌زند و گاهی لبخند می‌زند؛ این‌ها فرقی ندارند و لبخند آن‌ها هم از سر دشمنی است.

?در دل‌های نجس و سرشار از کینه‌ی آن‌ها نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی «دشمنی» است.

?دشمنی آمریکا که آشکار است؛ اروپایی‌ها هم امروز خدعه می‌کنند. من نمی‌گویم چه کار کنند، اما مسئولان مواظب باشند مخدوع نشوند و فریب نخورند. به نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند؛ بدانند دست خدا بالای دست‌هاست

?دشمن ما امروز ضعیف است. بنده بارها گفتم “دشمن نتوان ضعیف و بیچاره شمرد”، اما امروز ببینید که دشمن اصلی ما یعنی آمریکا گرفتار است؛ هم گرفتار مسائل داخلی است، هم گرفتار مسائل خارجی است و هم با مسئله‌ی اختلافات سران کشورشان، درگیر است.

? آمریکا گرفتار بدهکاری عجیب دولتش است؛ مردم و جوانانشان دچار افسردگی هستند. وضعشان را در سوریه و افغانستان و عراق هم ملاحظه کنید.

?آن‌وقت این دولتمردان ضعیف‌العقل یا احمق‌های درجه‌یک عصبانی می‌شوند و خودشان را به در و دیوار می‌زنند و کنفرانس ورشو را تشکیل می‌دهند که به جایی نمی‌رسد؛ دولت‌های ضعیف و مرعوبِ خود را در ورشو دعوت می‌کنند تا علیه ایران برنامه بریزند ولی به جایی نمی‌رسد.

?این‌ها همه نشانه‌ی ضعف دشمن است. وقتی دشمن ضعیف است، هارت و پورت می‌کند. این هارت و پورت‌ها نباید توی دل مسئولان را خالی کند. آن روز که جمهوری اسلامی یک نهال ضعیف بود نتوانستند کاری کنند، حالا هم که غلطی نمی‌توانند بکنند.

?آبروی خیلی از سران کشورهای منطقه خلیج فارس که با رژیم صهیونیستی و آمریکا در ورشو نشستند و علیه اسلام و مسلمین و جمهوری اسلامی هم‌پیمان شدند نیز در این حوادث بر خاک ریخت. البته این‌ها پیش ملت خودشان نیز آبرویی ندارند.

?مردم تبریز در گام دوم انقلاب هم پیش‌گام باشند

?یوم‌الله ۲۹بهمن از روزهای خدایی است. این یوم‌الله را که از روزهای جلوه‌ی ویژه‌ی خداوند است، مردم تبریز آفریدند.

?در حوادث اول انقلاب، تبریزی‌ها شق‌القمر کردند و توطئه‌ی دشمن به دست خود مردم خنثی شد. امام (به این مضمون) فرمودند: نگران نباشید؛ تبریزی‌ها خودشان جواب خواهند داد. و همین هم شد.

?بعد در دفاع مقدس و حوادث سال۸۸ هم مردم تبریز پیش‌گام بودند. همه‌ی کشور در ۹دی بیرون آمدند، اما تبریزی‌ها در ۸دی راه‌پیمایی کردند. در این گام دوم هم پیش‌گام باشید و ان‌شاءالله خواهید بود.

?مردم تبریز به یوم‌الله ۲۹بهمن افتخار می‌کنند. ببینید، عده‌ای ضعیف و بیچاره و منفعل‌اند، یک روز هم ممکن است یک حرکت انقلابی کرده باشند اما زیر فشار دشمن و البته تمایلات دنیایی، از گذشته‌ی خود شرمسارند.

?مردم تبریز مثل اکثریت ملت ایران به خودشان افتخار می‌کنند که حرکت اربعین‌ها را راه انداختند.

انتهای خبر