ویژه اعتدال پرس/ از تکذیب مبهم شایعه انتخاب استاندار، توسط رئیس مجمع نمایندگان تا اصرار اعتدال پرس بر صحت اصل خبر و رمز گشایی از آن!

خبر دیروز رسانه های استانی از انتخاب استاندار جدید آذربایجان شرقی درحالی ازسوی رئیس مجمع نمایندگان استان به شکل زیرکانه ای تکذیب شد که اعتدال پرس هم طی خبری(این خبر) در روز گذشته  تاکید کرده بود: صدور حکم نهایی و رسمی گزینه اعلام شده وزیر کشور، در جلسه یکشنبه هیئت دولت(فردا) و به شرط تایید نمایندگان استان […]

خبر دیروز رسانه های استانی از انتخاب استاندار جدید آذربایجان شرقی درحالی ازسوی رئیس مجمع نمایندگان استان به شکل زیرکانه ای تکذیب شد که اعتدال پرس هم طی خبری(این خبر) در روز گذشته  تاکید کرده بود: صدور حکم نهایی و رسمی گزینه اعلام شده وزیر کشور، در جلسه یکشنبه هیئت دولت(فردا) و به شرط تایید نمایندگان استان انجام خواهد بود.

به گزارش اعتدال پرس  به نقل از فارس، محمد اسماعیل سعیدی امروز در گفت‌وگویی تمام شایعات که چند روز اخیر در مورد انتخاب استاندار آذربایجان شرقی به وجود آمده را تکذیب کرد.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از تشکیل نشدن جلسه هیئت دولت و رایزنی صبح امروز با وزیر کشور را از استدلال‌های تکذیب این شایعات عنوان کرد و اظهار کرد: اگر استانداری انتخاب شود باید در هیئت دولت تصویب شود در حالی که هیئت دولت جلسه‌ای نداشته و مهمتر اینکه هنوز رایزنی مجمع نمایندگان با وزارت کشور ادامه دارد که آخرین مورد آن با بنده امروز صبح اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد: رایزنی وزارت کشور و نظرخواهی از نمایندگان ادامه دارد به نحوی که وزارت کشور با رسیدن به گزینه‌ای مناسب آن را به مجمع نمایندگان اعلام و از نظر مشورتی تمام نمایندگان استان از کانال مجمع بهره‌مند می‌شود.

سعیدی در پاسخ به این سئوال که آیا شخصی تحت عنوان جمشید انصاری از سوی وزارت کشور برای نظرخواهی از مجمع اعلام شده گفت: به هیچ عنوان شخصی تحت این مشخصات از سوی وزارت کشور به نمایندگان آذربایجان شرقی اعلام نشده است.

نماینده تبریز از رسیدن گزینه‌های مجمع نمایندگان به سه نفر خبر داد و گفت: از پنج گزینه معرفی شده به وزارت کشور علاوه بر عبدالعلی‌زاده، شافعی نیز باتوجه به حضور در ایمیدرو و احتمال ابقاء در این پست حذف شده و بقیه گزینه‌ها هنوز پای کار مجمع نمایندگان هستند.

گزارش اختصاصی اعتدال پرس از چند و چون این ماجرا که در ۴۸ ساعت گذشته سوژه داغ رسانه ها و محافل مختلف استان شده بود، حاکی است:  طبق خبر قبلی اعتدال پرس که خود آقای سعیدی نیز طی مصاحبه ای با خبرگزاری فارس در استان(این خبر) آنرا تایید کرده بود، چند روز پیش وزیر کشور طی تماسی با ایشان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان، گزینه  جمعبندی شده دولت برای استانداری آذربایجان شرقی را به اطلاع وی رسانده بود تا جهت اخذ موافقت در مجمع نمایندگان استان مورد بررسی نهایی قرار گیرد.

قطعیت این خبر درحالی بود که عدم اعلام نام گزینه مجهول الهویه مزبور، از سوی نماینده تبریز باعث شد به علت حساسیت زیاد موضوع، رسانه های استان  از جمله اعتدال پرس، در کنار انتشار اصل خبر معرفی گزینه مزبور به مجمع نمایندگان توسط وزیر کشور آنهم به نقل از خود ایشان، گمانه زنی های مختلفی نیز در خصوص رمزگشایی از این نام صورت بگیرد. 

این گزارش حاکی است، در این راستا دیروز ظهر جمعه تعدادی از نمایندگان استان در جلسه اضطراری در تالار … که با حضور برخی مدعوین ویژه دیگر و البته غیبت برخی نمایندگان همراه بود، این مورد را بررسی قرار داده اند که با مخالفت نمایندگان همراه می شود. بطوریکه شنیده شد نامه ای نیز در این خصوص به امضا نمایندگان حاضر رسیده است.

مخالفت نمایندگان با گزینه معرفی شده وزیر کشور و درخواست فرصت بیشتر برای بررسی گزینه های دیگر در کنار اصرار بر ۳ گزینه قبلی نمایندگان از جمع ۵ کاندیدای مورد توافق مجمع نمایندگان، بلافاصله به اطلاع وزیر کشور رسانده شده و متعاقبا رحمانی فضلی دستور توقف پرونده گزینه مجهول الهویه! را در آخرین فرصت ارسال به هیئت دولت صادر می کند.

بنابراین معلوم نیست رئیس محترم مجمع نمایندگان کدام موضوع را تکذیب می نماید: اصل موضوع معرفی گزینه از سوی وزیر کشور و مخالفت نمایندگان با آن یا گمانه زنی صورت گرفته توسط رسانه ها برای رمز گشایی از نام این گزینه مجهول الهویه!

گفتنی است، اکبر غفاری، جمشید انصاری، درویش زاده و فائقی چهار نام گمانه زنی شده توسط چند رسانه استان از این گزینه جنجالی و مجهول الهویه معرفی شده بود.

انتهای خبر