مشارکت "خبرنگاران همدل" آذربایجان شرقی در رزمایش کمک مومنانه

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، رسانه‌های آذربایجان شرقی از همان نخستین روزهای شیوع کرونا پا به پای مدافعان سلامت به ایفای وظیفه اطلاع رسانی و فرهنگسازی مقابله با کرونا پرداخته و صحنه‌های نابی از فعالیت‌های مردمی برای شکست دادن کرونا و عبور از این بحران را به تصویر کشیده‌اند.

خبرنگاران و اهالی رسانه استان با مشارکت موثر خود در رزمایش مردمی مواسات برای کمک مومنانه به محرومان و آسیب دیدگان از کرونا، در ثبت جلوه افتخارآمیز دیگری از نوعدوستی و همدلی ملت ایران نقش مهمی داشته و بسترهای رسانه‌ای مختلف را برای ثبت و ضبط این جلوه ماندگار مهیا کردند.

با تبیین مواسات و همدلی به عنوان وظیفه الهی، انسانی و انقلابی در قالب رزمایشی ملی توسط رهبر حکیم انقلاب، رسانه‌ها نیز سهم خود را در گفتمان سازی و اطلاع رسانی از جوانب مختلف این حرکت مردمی تشخیص داده و اقدام به تولید و انتشار محتوای رسانه‌ای در این خصوص کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی، طی هفته‌های گذشته نهادها و مجموعه‌های مختلف اعم از حاکمیتی و مردمی در این خصوص به فعالیت پرداختند که رسانه‌ها در انعکاس خبری مراحل مختلف آن‌ها از شناسایی معسرین و فراخوان جمع آوری کمک های مومنانه گرفته تا رساندن این کمک‌ها به دست جامعه هدف فعال بودند.

باید گفت که خبرنگاران آذربایجان شرقی در انعکاس وسیع مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه با محوریت پایگاه‌های بسیج و هدایت نماینده ولی فقیه در استان سنگ تمام گذاشتند تا امید در دل‌های مستضعفان رنگ نبازد و روز به روز بازار کار خیر رونق بگیرد.

این در حالیست که کرونا بر اقتصاد رسانه‌ها نیز تاثیر منفی داشته و کسب و کارهای رسانه‌ای را متضرر کرده که نیازمند حمایت دستگاه‌های مسئول برای جبران خسارات است؛ در همین رابطه سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی با شناسایی خبرنگاران معسر و آسیب دیده از کرونا به خصوص سرپرستان خانوار فاقد درآمد ثابت و مکفی، درصدد اهدای بسته ارزاق به‌مناسبت ماه مبارک رمضان با حمایت فرمانده سپاه عاشورا است.

باوجود همه مشکلات مالی که دامنگیر اهالی رسانه شده، خبرنگاران استان به مشارکت حرفه‌ای و معنوی در رزمایش کمک مومنانه اکتفا نکرده و با پیوستن به پویش ملی خبرنگاران همدل، علاوه بر اعلام همراهی با این حرکت ملی، کمک‌های نقدی خود را هم به حساب گروه جهادی شهدای رسانه واریز می‌کنند.

تعداد زیادی از همکاران رسانه‌ای آذربایجان شرقی در نخستین ساعات فراخوان بسیج رسانه به این پویش ملی پیوستند و سایر خبرنگاران همدل استان نیز با پیوستن به این پویش مشارکت فعال خود برای دستگیری از آسیب دیدگان کرونا و پوشش رسانه‌ای مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه اعلام می‌کنند.