رئیس شورای شهر تبریز:

خوشحال هستیم که رئیس جمهوری تبریز را الگویی برای دیگر شهرها معرفی کرده است

رئیس شورای شهر تبریز با اشاره به سخنان دیروز رئیس جمهور گفت: خوشحال هستیم که رئیس جمهوری تبریز را الگویی برای دیگر شهرها معرفی کرده است. به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از شهریار، شهرام دبیری امروز در جلسه علنی شورای شهر تبریز گفت: خوشحال هستیم که رئیس جمهور در سخنرانی خود تبریز […]

image_pdfimage_print

دبیری

رئیس شورای شهر تبریز با اشاره به سخنان دیروز رئیس جمهور گفت: خوشحال هستیم که رئیس جمهوری تبریز را الگویی برای دیگر شهرها معرفی کرده است.

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از شهریار، شهرام دبیری امروز در جلسه علنی شورای شهر تبریز گفت: خوشحال هستیم که رئیس جمهور در سخنرانی خود تبریز را تمیزترین شهر و و شهر بدون گدا معرفی کرده و الگویی برای دیگر شهرها دانسته است.

وی سپس در ارتباط با مسائل و مشکلات تبدیل وضعیت کارکنان گفت: از شهردار تبریز درخواست دارم که هرچه زودتر طی جلسه‌ای به رفع و رجوع این مشکل بپردازد. اگر نیاز به مجوز تهران است، از تهران مجوز بگیریم و اگر نیاز به مصوبه شورا است، لایحه‌ای بیاورید تا تصویب کنیم. هر چه سریع‌تر این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

دبیری ادامه داد: در رابطه با موضوع درختکاری، اگر ما برنامه‌ریزی داریم و به مردم قول داده‌ایم که امسال یک میلیون نهال بکاریم و در عمل نتوانیم کاری از پیش ببریم پیش مردم دروغگو به حساب می‌آییم. این کار باید به نام شورا و شهرداری باشد و به جد پیگیر هستیم و حتما شهرداران مناطق باید در این مورد پاسخگو باشند.

رئیس شورای شهر تبریز افزود: طی بازدید اخیر از سازمان میادین، فعالیت‌هایی در سبزه میدان شروع شده است که جای تقدیر و تشکر از شهرداری دارد ولی این کار باید تداوم یابد. ما در مناطق مختلف شهر نیاز به هفته‌ بازار و بازارچه‌های محلی داریم تا مردم راحت بتوانند خرید کنند و هم در زمینه اشتغالزایی می‌تواند مفید باشد.

دبیری اظهار داشت: در این مورد می‌توان با بهره‌مندی از یک مشاور خوب، برنامه‌ریزی دقیقی برای ساخت و توسعه بازارچه‌های محلی در ستور کار قرار داد که هم میوه و سبزیجات تازه به دست مردم می‌رسد و هم اشتغالزایی در سطح شهر به وجود می‌آید و از طرفی بر زیبایی شهری نیز می‌افزاید.

وی گفت: موضوع مهم برای ما شکل خدمات، زیبایی شهر و اشتغالزایی است که انتظارمان از شهرداری این است که مناطق مختلف همکاری لازم را با ما داشته باشند.

دبیری در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: در ارتباط با ویروس کرونا هم باید بگویم که در دنیا فعلا متوقف شده است و بعد از پیک& ثابت مانده و تعداد متوفیان نیز کاهش یافته است. در ایران نیز همین روال اتفاق افتاده و فقط کمی افزایش ابتلا داریم. اما آمار فوتی‌ها سیر نزولی دارد. اگر عادی سازی به صورت هوشمند اتفاق بیافتد، انتظار می‌رود که مشکلی نداشته باشیم.

انتهای خبر