گزارش روز

در دیدار استاندار آذربایجان شرقی با احزاب چه گذشت؟

اعضای خانه احزاب آذربایجان شرقی در دیدار با استاندار به بیان دیدگاه و انتقادات خود پرداختند. به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در جمع اعضای خانه احزاب استان، با بیان اینکه دولت، مسائل مربوط به مدیریت بیماری کرونا را با جدیت دنبال می‌کند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود […]

image_pdfimage_print

اعضای خانه احزاب آذربایجان شرقی در دیدار با استاندار به بیان دیدگاه و انتقادات خود پرداختند.

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در جمع اعضای خانه احزاب استان، با بیان اینکه دولت، مسائل مربوط به مدیریت بیماری کرونا را با جدیت دنبال می‌کند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از عملکرد این ستاد قدردانی کردند و اقدامات بخش‌های مختلف را تداعی‌گر ایثار و فداکاری سال‌های دفاع مقدس خواندند.

وی با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی مدافعان سلامت، اظهار داشت: در سایه این مجاهدت‌ها، جمهوری اسلامی ایران توانسته عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد که سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای غربی نیز بر این موضوع صحه گذاشته‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیماری کرونا در استان تحت کنترل است، افزود: بیش از ۸۲ درصد مبتلایان به این بیماری در استان، بهبود یافته و تعداد فوتی‌های روزانه نیز به شدت کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کردک نگرانی اصلی از شیوع ناگهانی و افزایش آمار مبتلایان، رفع شده و امیدواریم با توجه ویژه به رعایت فاصله‌گذاری و توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم، به زودی شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری باشیم.

پورمحمدی درخصوص تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم نیز گفت: روزانه بیش از ۹۰۰ هزار ماسک و میلیون‌ها لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان تولید می‌شود که علاوه بر تأمین نیاز استان، به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخورد غیرانسانی و غیراخلاقی برخی کشورهای غربی با بیماران کرونا، گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی از پذیرش بیماران مسن و نیازمند خودداری می‌کنند و آمار مرگ‌ومیر در این کشورها بسیار بالاست، اما جمهوری اسلامی ایران با تمام توان، امکانات خود را برای مقابله با این بیماری و درمان مبتلایان بسیج کرده است.

پورمحمدی با بیان اینکه در برخی از کشورهای غربی، تأمین کالاهای اساسی و اولیه مورد نیاز مردم با بحران مواجه شد، افزود: چنین مسائلی، ادعای غرب مبنی بر تمدن و پیشرفت را زیر سؤال برد.

وی بر ضرورت مطالعه و بررسی تبعات کرونا در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و اتخاذ تدابیر مناسب برای دوران پساکرونا تاکید کرد و افزود: تشکل‌های مردم‌نهاد و مؤسسات خیریه در روزها و هفته‌های اخیر سنگ تمام گذاشتند و امیدواریم بعد از این هم دوشادوش مسئولان برای کاهش پیامدهای منفی کرونا در جامعه تلاش کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری موفق انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و با قدردانی از همراهی و مشارکت خوب احزاب و تشکل‌های سیاسی در این زمینه، گفت: در سایه همکاری تمام فعالان سیاسی و همراهی مردم، شاهد برگزاری یکی از بهترین و سالم‌ترین انتخابات‌ها بودیم.

وی، کاهش میزان مشارکت مردم در این انتخابات را هشداری برای تلاش بیشتر در راستای جلب اعتماد عمومی و مشارکت اجتماعی عنوان کرد و گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی در این زمینه، نقش مهم‌تری را عهده‌دار هستند.

پورمحمدی، وحدت، همدلی و پرهیز از دوقطبی‌سازی‌های سیاسی را ضرورت اصلی کشور برای عبور از بحران‌ها دانست و خاطرنشان کرد: همدلی و مشارکت برای رفع مشکلات جامعه، رویکرد اصلی حاکمیت در شرایط فعلی است که این موضوع بعد از شیوع بیماری کرونا، در کمک به نیازمندان و پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری به صورت عینی نمود یافته است.

وی ادامه داد: همه ما، فرزندان این نظام هستیم و تا جان در بدن داریم برای اقتدار و پیشرفت کشور و تحقق آرمان‌های انقلاب و اسلام، تلاش خواهیم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه گزارشی از برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عملکرد ستاد استانی مقابله با کرونا ارائه کرد.

علیار راستگو ابراز کرد: در سایه همراهی و تعامل احزاب و تشکل‌های سیاسی، این دوره از انتخابات در کمال آرامش و سلامت برگزار شد و کمترین مشکلی در برگزاری انتخابات گزارش نشد.

وی درخصوص اقدامات ستاد مقابله با کرونا نیز گفت: شاخص‌های استان در این زمینه نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد که این امر مرهون تلاش‌های اعضای ستاد مقابله با کرونا، زحمات شبانه‌روزی مدافعان سلامت و همراهی و مشارکت مردم است.

راستگو همچنین در واکنش به برخی شایعات درباره تغییر فرمانداران، گفت: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای در این خصوص نداریم و اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود واقعیت ندارد.

به گزارش اعتدال پرس، اعضای خانه احزاب استان نیز در این جلسه نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف بیان کردند.

لزوم تلاش بیشتر برای جلب مشارکت اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی، استفاده از نخبگان و صاحب‌نظران در اداره امور جامعه، لزوم شایسته‌گزینی در انتصابات مدیریتی و نظارت جدی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین مطالب مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای خبر