مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد:

اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، تصویب اعتبار ویژه برای رفع آسیب‌های اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور را ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های مسئول در این زمینه برشمرد و گفت: دستگاه‌هایی که مشمول این اعتبار هستند برای جذب آن و اجرای زمان‌بندی‌شده برنامه‌ها اقدام کنند. بدر شکوهی […]

image_pdfimage_print

اختصاص 67 میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان)، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، تصویب اعتبار ویژه برای رفع آسیب‌های اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور را ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های مسئول در این زمینه برشمرد و گفت: دستگاه‌هایی که مشمول این اعتبار هستند برای جذب آن و اجرای زمان‌بندی‌شده برنامه‌ها اقدام کنند.

بدر شکوهی در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های استانی طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی، افزود: دستگاه‌های مسئول مستندسازی اقدامات را نیز در دستور کار قرار دهند تا مراجع بالادستی امکان ارزیابی برنامه‌ها و میزان تأثیرگذاری آنها را داشته باشند.

وی با بیان این‌که اعتبار ابلاغی از سوی وزارت کشور صد درصد تخصیص خواهد یافت، گفت: از اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۸، مبلغ ۴۸ میلیارد ریال و از اعتبارات تملک دارایی‌ها نیز مبلغ ۱۹ میلیارد ریال به ۱۵ دستگاه اجرایی استان تخصیص یافته و در مجموع ۶۷ میلیارد ریال به مجموع اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی استان اضافه شده است.

وی با بیان این‌که این اعتبارات بخشی از منابع حوزه اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌ها در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است، افزود: شورای اجتماعی کشور تأکید دارد که این اعتبارات با اولویت مناطق و محلات حاشیه‌نشین شهرستان‌هایی که دفاتر تسهیل گری در آنها مستقر است هزینه شود که این امر نشانگر اهمیت مناطق حاشیه نشین در سیاست گذاری‌های کلان کشور است.

شکوهی، از غلبه نگاه فنی و کالبدی در حوزه مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی در گذشته انتقاد کرد و گفت: هرچند زیرساخت‌های عمرانی در این حوزه باید تقویت شوند اما جهت رسیدن به توسعه متوازن باید به نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود.

وی همچنین بر همراهی رسانه ها در مواجهه منطقی با آسیب‌های اجتماعی به عنوان دیده بان جامعه تأکید کرد و از دستگاه‌های متولی خواست مشکلات و چالش‌های حوزه اجتماعی و فرهنگی را به ترتیب اولویت به مدیریت استان اعلام کنند.

انتهای خبر