امام جمعه تبریز:

دولت به وعده‌های خود وفا کند/مردم به تعهدات مالیاتی پای‌بند باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی کُند است، اظهار داشت: برای تقویت فرهنگ مالیاتی و جلوگیری از فعالیت‌های زیر زمینی و فرار مالیاتی باید دولت به وعده‌های خود عمل کند. به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در […]

image_pdfimage_print

امام جمعه تبریز: دولت به وعده‌های خود وفا کند/مردم به تعهدات مالیاتی پای‌بند باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی کُند است، اظهار داشت: برای تقویت فرهنگ مالیاتی و جلوگیری از فعالیت‌های زیر زمینی و فرار مالیاتی باید دولت به وعده‌های خود عمل کند.

به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با مسئولان اداره کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی کُند است، اظهار داشت: برای تقویت فرهنگ مالیاتی و جلوگیری از فعالیت‌های زیر زمینی و فرار مالیاتی باید دولت به وعده‌های خود در راستای توسعه و عمران و آبادانی کشور جامه عمل بپوشاند.

وی با اشاره به نبود اطلاعات کافی در خصوص ارقام دقیق فرار مالیاتی ادامه داد: فرارهای مالیاتی گاهاً ارقام مختلفی از ۲۵ میلیارد تومان تا ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان می‌شود، از این رو باید اقدامات جدی برای جلوگیری از این موضوع صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر پرداخت به موقع مالیات از سوی مردم گفت: سیاست گذاران اقتصادی و سیستم مالیاتی کشور باید به فرهنگ و کارآمدی مالیات‌ها توجه کنند تا هر فرد پرداخت آن را وظیفه خود بداند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه پرداخت به موقع مالیات باید به فرهنگ تبدیل شود، گفت: آگاه سازی مردم با مزایای مالیات و اینکه مالیات بدهی آنها به دولت است که باید پرداخت شود، بعنوان یک موضوع فرهنگی با جدیت و قالب موصوبه شورای فرهنگ عمومی باید پیگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با یادآوری اینکه مالیات در نظام‌های دینی و غیر دینی برای هزینه‌های دولت‌ها دریافت می‌شود، گفت: پرداخت مالیات مهمترین عامل رشد و توسعه شهرها است و تحقق عدالت اجتماعی و اجرای کارهای عمرانی توسط شهرداری‌ها بدون اخذ مالیات امکان پذیر نیست.

وی گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از اعتبارات و مالیات ها صرف امور زیر بنایی می‌شود از این رو ارتقاء روزافزون نظام مالیاتی و همگام سازی با دانش روز نقش انکار ناپذیری در توسعه اقتصادی کشور دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از الکترونیکی کردن و تسهیل پرداخت مالیات در برخی امورات اداره کل امور مالیاتی استان تقدیر کرد.

در ابتدای این دیدار شریفی مدیرکل اداره امور مالیاتی استان از اقدامات این مجموعه در راستای دریافت مالیات های مردم گزارش داد.

انتهای خبر