شهردار تبریز: فاز اول پارک بزرگ تبریز سال آینده اجرایی می‌شود

شهردار تبریز از فازبندی اجرای پارک بزرگ تبریز و آغاز عملیات اجرایی فاز اول این پروژه در سال ۱۴۰۱ خبر داد. به گزارش اعتدال آذربایجان، عباس رنجبر، شهردار تبریز، در حاشیه جلسه‌ای که با حضور نمایندگان موسسه عاشورا برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات و مطالعات خوبی در خصوص پارک بزرگ تبریز انجام شده است به‌طوریکه […]

image_pdfimage_print

شهردار تبریز از فازبندی اجرای پارک بزرگ تبریز و آغاز عملیات اجرایی فاز اول این پروژه در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش اعتدال آذربایجان، عباس رنجبر، شهردار تبریز، در حاشیه جلسه‌ای که با حضور نمایندگان موسسه عاشورا برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات و مطالعات خوبی در خصوص پارک بزرگ تبریز انجام شده است به‌طوریکه در مرحله‌ی بازبینی طرح این پروژه، تصمیم به فازبندی و اجرای فاز اول آن در سال آینده گرفتیم.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای شهرداری با پیمانکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، افزود: شش پروژه پارک بزرگ، اتوبان ولایت، کنارگذر شمال‌غربی، طرح جامع ترافیک، طرح جامع پسماند و مرکز دفن پسماند شهرداری تبریز، پروژه‌های در دست مطالعه و یا اجرا توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) هستند که از این تعداد پنج پروژه قرارداد داشته و یک پروژه دارای تفاهم‌نامه است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم به عنوان مجموعه‌ای توانمند و عظیم که در پروژه‌های عمرانی بزرگ در کل کشور حضور چشمگیر و تأثیرگذار دارد، در شهر و استان ما نیز تحت عنوان موسسه عاشورا مشارکت و حضوری فعال دارد.

رنجبر در پایان گفت: نحوه‌ی ادامه‌ی پروژه‌های شهرداری، اولویت‌بندی و فازبندی آنها در جلسه‌ای با حضور نمایندگان موسسه عاشورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • گزارش اعتدال آذربایجان حاکی است، پروژه پارک بزرگ تبریز با رویکرد حفظ و احیای کارکرد باغات و مزارع واقع در محدوده آن اجرا می‌شود  و کارکردهای در نظر گرفته شده در سایت پارک بزرگ تبریز، هم‌راستا با فعالیت‌های کشاورزی همانند باغچه‌ها، گلخانه‌ها، نمایشگاه‌های عرضه محصولات کشاورزی و مزارع نمونه با استفاده از عناصر سنتی و فرهنگی خواهد بود که البته نگرانی سوء استفاده و تغییر کاربری برخی اراضی توسط افراد سودجو وجود دارد که نیاز به نظارت جدی دارد.
انتهای خبر