اما و اگرهای بیمارستان هزار تختخوابی تبریز/ پیشرفت کمتر از ۲۰ درصدی در ۵ سال!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به ۲ برابر شدن هزینه‌های ساخت بیمارستان هزار تختخوابی تبریز اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی این مرکز درمانی با گذشت پنج سال از احداث آن زیر ۲۰ درصد است. به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر بهمن نقی‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری […]

image_pdfimage_print

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به ۲ برابر شدن هزینه‌های ساخت بیمارستان هزار تختخوابی تبریز اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی این مرکز درمانی با گذشت پنج سال از احداث آن زیر ۲۰ درصد است.

به گزارش اعتدال آذربایجان، دکتر بهمن نقی‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی تبریز حفظ سلامتی مردم و ارائه‌ خدمات بهداشتی درمانی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌شرقی و البته شهر تبریز علاوه بر پوشش‌دهی درمانی به جمعیت خود، پذیرای بیمارانی از استان‌ها و شهرهای دیگر نیز است، ضروری است بیمارستان‌ها و تخت‌های آن به گونه‌ای تجهیز شوند که بتوانیم خدماتی ارزنده‌تر از قبل ارائه دهیم.

وی در ارتباط با علت احداث این بیمارستان در نزدیکی‌های بزرگراه خاطرنشان کرد: این منطقه به اتوبان شهید کسایی و جاده ائل گلی نزدیک‌تر بوده و دسترسی به آن راحت‌تر است؛ مکان یابی بیمارستان به گونه ای است که موجب ایجاد مشکلات تردد درون شهری نیز نمی‌شود، ضمن اینکه ایستگاه مرکزی مترو از این محل عبور کرده و از لحاظ مقاومت در برابر زلزله نیز یکی از امن‌ترین مکان‌های تبریز است.

وی در خصوص پیشرفت کند احداث بیمارستان هزار تختخوابی تبریز نیز توضیح داد: از سال ۱۳۹۶ احداث این مکان شروع شد اما به دلیل سختی انتخاب پیمانکار و تغییر آن در سال ۹۷ این پروژه با تاخیر مواجه شده و در حال حاضر کمتر از ۲۰ پیشرفت دارد.

نقی‌پور با بیان اینکه این بیمارستان یک پروژه‌ی ملی است، گفت: به دلیل تحمیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، با مشکلات مالی مواجه هستیم لذا تامین اعتبارات یکی از دلایل کند روی کارها است.

وی ادامه داد: هزینه‌ای که در سال ۹۶ برای احداث این منطقه برآورد شده بود، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود اما اکنون به دلیل وجود تورم‌، این مقدار به ۲ هزار و ۳۰۰ الی سه هزار میلیارد تومان افزایش یافته است لذا با گذشت زمان هزینه‌های ما چندین برابر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر منتظر تامین هزینه‌های تکمیل این مرکز درمانی از بودجه‌ باشیم، احداث این مکان چندین سال طول خواهد کشید، بیان کرد: سعی داریم با حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استانداری و مسئولان از املاک بلااستفاده‌ دانشگاه علوم پزشکی تبریز استفاده کنیم، ضمن اینکه استفاده از ظرفیت‌ خیرین، وام‌ها و تهاترهای مالیاتی نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: دومین مشکل ما تامین انشعابات آب، برق و گاز این محل است که امیدواریم با هماهنگی و حمایت‌های مسئولان استانی برطرف شود.

وی اضافه کرد: پارکینگی برای این بیمارستان در نظر گرفته شده و از این نظر مشکل نداریم، اما در ارتباط با اقامت افراد غیر بومی‌در نظر داریم توسط شرکت‌های خصوصی مکان‌هایی را برای این افراد ایجاد کنیم.

وی در ارتباط با تامین نیروی انسانی این بیمارستان نیز گفت: عمده مشکل ما کمبود نیروی انسانی نبوده، بلکه کمبود در جذب آنها است که اگر بحث مالی آن تامین شود، از این نظر نیز مشکلی نخواهیم داشت؛ البته در هماهنگی‌های لازم با معاونت تامین نیروی انسانی دانشگاه و سازمان برنامه و بودجه‌ی استانی این مشکل برطرف شده است.

نقی‌پور تاکید کرد: ما با تمام توان خود پیگیر احداث این مکان هستیم و امیدواریم با حمایت مسئولان استانی و کشوری همچنین تامین زیرساخت‌های لازم این بیمارستان را به موقع به بهره‌برداری رسانده و شرمنده‌ی مردم نشویم.

احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی تبریز از سال ۱۳۹۶ در شهرک سلامت در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با زیر بنای حدود ۱۴۰ هزار متر مربع بالاتر از هتل پارس، نرسیده به روستای شاد آباد مشایخ آغاز شده است و طبق وعده‌های قبلی قرار بود این مرکز درمانی تا سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

انتهای خبر