بین دایی و قهرمانی در برنامه نود چه گذشت؟

برنامه دوشنبه شب نود تحت تاثیر تصمیم جنجالی محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان قرار داشت. به گزارش اعتدال پرس به نقل از شبکه ایران، علی دایی و محسن قهرمانی به صورت تلفنی با عادل فردوسی پور گفتگو کردند و در این بین زوایای جدیدی از آنچه در این روزها گذشته، نمایان شد. پس […]

برنامه دوشنبه شب نود تحت تاثیر تصمیم جنجالی محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان قرار داشت.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از شبکه ایران، علی دایی و محسن قهرمانی به صورت تلفنی با عادل فردوسی پور گفتگو کردند و در این بین زوایای جدیدی از آنچه در این روزها گذشته، نمایان شد.

پس از پخش تصاویری از اتفاقات بازی سال گذشته دو تیم و آن ماجرای آب های مسمو، حاشیه های دیدار اخیر و صحنه هایی از این بازی، آیتمی پخش شد که کفاشیان پیش از جلسه‌ای که مربوط به این دیدار بوده است، گفت: نسبت به این ماجرا، یکی اینکه ما خودمان می‌توانیم برخورد کنیم و دوم آنکه قوه قضاییه وارد قضیه شود و آنرا مورد بررسی کند. پس از صحبت‌های او، صحبت‌های دایی پخش شد که اظهار کرد خودش تا پایان کار می‌رود، او افزود: خدا را شکر احتیاجی به فوتبال در زندگیم ندارم و می‌روم تا خیلی چیزها را نشان دهم. در ادامه صحبت‌های رویانیان پخش شد که گفت: سر نخها را در جلسه مطرح کردیم. اطلاعات لازمه را گفتیم و دیدم رویکرد آقایان خوب بود.
حتی در این میان علیپور اظهار داشت: اظهارات دایی تامل برانگیز بود. از صحبت‌های او تعجب کردیم و باید مدارکش بررسی شود و حداقل ۱۰ روز وقت می‌خواهد تا این پرونده بررسی شود. شک نکنید که هیچ مماشاتی نخواهد شد.
در ادامه قهرمانی روی خط آمد و گفت: ابتدا از هواداران اصیل و خاص پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم. برای من مسیج‌هایی توهین آمیز و رکیک می‌اید. کلا در این دیدار یک صحنه حساس در همان دقیقه دوم رخ می‌دهد. من صحنه اولیه را ندیدم و زمانی متوجه شدم که دیدم بازیکن سپاهان روی زمین افتاده و بازیکن پرسپولیس به او لگد می‌زند. ای کاش زاویه دید من هم مثل دوربین بود و من کاملا صحنه را می‌دیدم. تیم داوری صحنه او را ندیده بود. من حدود ۱۲ ساله داور هستم و ۲۵۰ مسابقه قضاوت کرده‌ام.
پس از پخش این بحث‌ها، روند برنامه نود به سمت این رفت که آیا در فوتبال ایران،‌خرید داور وجود دارد یا خیر، که در این بخش صحبت‌های بادیه،‌مدیرعامل نفتون پخش شد که اذعان داشت حق تیمش را خورده‌اند و به دلیل آنکه یک ساخت و پاخت با تیم داوری نداشته، بازی را باخته است. بعد از این بخش، ممبینی گفت: واقعا یک داور چگونه به خودش اجازه چنین مسائلی را می‌دهد؟ باید با این مسائل برخورد شود و دید که چه کسی راست می‌گوید.
در ادامه علی دایی روی خط برنامه آمد و گفت: با شما موافقم، اگر مسئولان امنیتی مملکت وارد کار شوند، عین آب خوردن می‌توانند همه چیز را دربیاورند. بعضی‌ها از دوران نوجوانیشان شاید در این مسائل دست داشته‌اند.
از آن سو، قهرمانی در پاسخ به این سوال که آیا از طرف راه آهنی‌ها در سال‌های گذشته با او تماسی گرفته شده تا او سوت‌هایی به نفع آن تیم بزند یا خیر؟ بیان کرد: آقای فردوسی‌پور، در صحبت‌هایی که ما باهم داشتیم، اشاره کردید که فیلم‌های بازی‌هایی که من قضاوت کرده‌ام را دیده‌اید. به من هیچگاه پیشنهادی از سوی راه آهنی‌ها نشد و من هم هیچگاه صحبت‌ با آنها نداشتم. با دایی موافقم که خوب است وضعیت مالی افراد بررسی شود تا ببینیم افراد به چه چیزهایی رسیده‌اند.
دایی هم در پاسخ به سوالی مشابه، اظهار کرد: به هیچ عنوان به کسی اجازه نمی‌دهم که دور و بر من بیاید و مسائلی اینچنین را پیشنهاد دهد. من با این مسائل مخالفم و همیشه این مسئله را هم گفته‌ام. من امروز کدهای لازمه را به نبی و آیت‌اللهی و … دادم. با توجه به آن جلسه‌ای که من دیدم، مطمئنم به نتیجه می‌رسیم.
قهرمانی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به صحبت‌های بادیه چیست، بیان کرد: بازی آخر آنها در ساری بود و مرا به عنوان مطلع خواستند که من هم شرکت کردم و توضیحاتی را ارائه دادم. (در این هنگام فردوسی‌پور از او پرسید که مدیرعامل نفتون از جگرکی رفتنش با او خبر داده که قهرمانی در واکنش به این صحبت گفت: به ایشان بگوید که قرآن بگذارید در دامن آن جیگرکی و بگویید مرا آن شب با او دیده است یا خیر. )
بعد از این صحبت قهرمانی، تصاویری از زاویه دید قهرمانی در ضربه پنالتی اعلام شده برابر سپاهان پخش شد که قهرمانی بازهم گفت اصلا حواسش به میثم حسینی و شجاع خلیل‌زاده نبوده است که با واکنش تند دایی مواجه شد. سرمربی پرسپولیس گفت: ببخشید به شعور مردم نمی‌توانیم چیزی بگوییم. هرکسی می‌تواند از خودش دفاع کند اما خواهشاً با شعور مردم بازی نکنید.
که در اینجا قهرمانی اظهار کرد: من برای شعور مردم خیلی احترام قائلم و آنهایی که با من کار کرده‌اند به این امر معترفند.
در ادامه این دو نفر دچار درگیری کلامی‌ شدند که صحبت‌های هیچکدامشان براحتی شنیده نمی‌شد تا اینکه قهرمانی گفت من به چه چیز قسم بخورم که شما باور کنید من صحنه را ندیدم که دایی گفت: من عکس و مستندات رو می بینم و قسم شما را قبول ندارم. فرق من به عنوان کسی که کلاس داوری نرفته‌ام با آقای قهرمانی که داوری رو یاد گرفته چیست؟ او باید محوطه جریمه را ببیند. بعد از این حرف دایی قهرمانی افزود: اما شما گفته بودید، پروفسوری داور دارید. که دایی در پاسخ به او بیان کرد: بله، من از شما در داوری بهترم.
سپس قهرمانی خطاب به دایی اظهار کرد: امیدوارم در مربیگری و داوری، همواره بهترین باشید که دایی در جواب به او بیان کرد: یک خواهش دارم از شما، حتما بروید بیرون از من شکایت کنید و منتظر جواب‌های من باشید.
پس از جدل دایی و قهرمانی، مرتضی کریمی ( کمک داور بازنشسته فوتبال ایران) روی خط آمد و گفت: من یکسال است که از داوری خداحافظی کرده‌ام. دیروز در دستگردی به فوتبال رفته بودم. گوشی من در ماشین بوده و دیدم که تماس از دست رفته داشتم. بهمن دهقان و علی حاتم با من تماسی گرفته بودند. به دهقان زنگ زدم و گفت به سعادت آباد بروم. من یکسال بود با قهرمانی ارتباط نداشتم و در همان زمان چندبار با او تماس گرفتم که برنداشت و به رامین حقیقی زنگ زدم و به او گفتم که دارم به سمت دایی می‌روم و اگر محسن قهرمانی حرفی دارد بگوید تا انتقال دهم. بالاخره قهرمانی تلفنش را برداشت و گفت قسم می‌خورم که چیزی نبوده است و وقتی هم که رسیدم به باشگاه پرسپولیس، گوشی را دادم به دایی و قهرمانی با او صحبت کرد. حالا چرا من رفته بودم؟ به من گفتند از تخلفات قهرمانی چیزی می‌گویید؟ اما من همانجا هم گفتم که اگر داوری بخواهد تخلفی کند نه رسیدی می‌دهد و نه شماره حسابی می‌دهد. یک نماینده سازمان لیگ به اسم ما داوران و در یک بازی مرگ و زندگی ۱۶ میلیون یورو گرفت و من چندبار آنرا مطرح کردم. وقتی به فدراسیون هم این مسائل را می‌گفتیم، می‌گفتند چرا فقط به شما این حرف‌ها را می‌گویند؟

انتهای خبر