توفیقی خبر داد: بازگشت به تحصیل ۴۰ دانشجوی ستاره دار/افزایش شهریه پیام نور منتفی شد

از آنجا که مصوبه جدید هیات امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر افزایش شهریه دکتری به اطلاع داوطلبان نرسیده و در دفترچه آزمون درج نشده بود، مقرر شد پذیرفته شدگان دکتری با مصوبات سال ۹۱ به اضافه افزایش سنواتی وارد پیام نور شوند. اعتدال پرس/ سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازگشت به تحصیل […]

از آنجا که مصوبه جدید هیات امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر افزایش شهریه دکتری به اطلاع داوطلبان نرسیده و در دفترچه آزمون درج نشده بود، مقرر شد پذیرفته شدگان دکتری با مصوبات سال ۹۱ به اضافه افزایش سنواتی وارد پیام نور شوند.

اعتدال پرس/ سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازگشت به تحصیل ۴۰ دانشجوی ستاره دارد و همچنین منتفی شدن افزایش شهریه دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه پیام نور خبر دارد.

«جعفر توفیقی» عصر سه شنبه در حاشیه گردهمایی روسای موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی به خبرنگاران گفت: از آنجا که مصوبه جدید هیات امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر افزایش شهریه دکتری به اطلاع داوطلبان نرسیده و در دفترچه آزمون درج نشده بود، مقرر شد پذیرفته شدگان دکتری با مصوبات سال ۹۱ به اضافه افزایش سنواتی وارد پیام نور شوند.
وی درباره روند رسیدگی به شکایات دانشجویان ستاره دار و استادان بازنشسته توضیح داد: تاکنون ۴۰ دانشجوی مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی که از سال ۹۰ به بعد مشکل تحصیل داشته اند به دانشگاه ها برای ادامه تحصیل معرفی شده اند و رسیدگی به تقاضای بعد از سال ۹۰ نیز در وزارت علوم آغاز شده است.
توفیقی ادامه داد: تعدادی از استادان بازنشسته و یا محروم از خدمت نیز شکایت خود را به کمیته مربوطه در وزارت علوم ارایه کرده اند که رسیدگی به آنها نیز در دستور کار است.
وی خاطر نشان کرد: برای ما چگونگی ارسال درخواست شاکیان اهمیت ندارد و مهم اطلاع از مشکل دانشجویان و اساتید است و اساتید اگر خود و یا رییس دانشگاه به وزارت علوم شکایت کنند، به مشکلات آنها رسیدگی خواهد شد.
سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سووالی مبنی بر احتمال تغییرات در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی نیز گفت: تغییر روسای این دانشگاه ها اکنون در دستور کار نیست.
وی درباره فعالیت دانشگاه های تک جنسیتی نیز خاطرنشان کرد: تجربه دانشگاه های تک جنسیتی نیز در برخی کشورها وجود دارد و این مراکز همراه با دانشگاه های معمول که دختران و پسران در کنار یکدیگر تحصیل می کنند، فعالیت دارند.
توفیقی تصریح کرد، دانشگاه های تک جنسیتی جنبه اختیار و انتخاب برای دانشجویان دارد و تا زمانیکه داوطلب داشته باشند به فعالیت ادامه خواهند داد.
سرپرست وزارت علوم همچنین از اعلام انصراف یکی دیگر از اعضای هیات موسس دانشگاه ایرانیان ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در یکی از جلسات خود این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر