منادی در نطق مجلس : روحانی به فکر رابطه با آمریکا نباشد/ تدکر به صداوسیما بخاطر مناظره دریاچه ارومیه

نماینده تبریز در مجلس گفت:‌ به رئیس‌ جمهور توصیه می‌کنم که هرگز به فکر رابطه با جانی‌ترین کشور جهان آمریکا نباشد و اگر هم نرمشی در ارتباط با آمریکا باشد باید قهرمانانه و به نفع منافع ملت ایران باشد. به گزارش اعتدال پرس ، علیرضا منادی سپیدان، نماینده مردم تبریز در نطق میان‌دستور جلسه علنی […]

نماینده تبریز در مجلس گفت:‌ به رئیس‌ جمهور توصیه می‌کنم که هرگز به فکر رابطه با جانی‌ترین کشور جهان آمریکا نباشد و اگر هم نرمشی در ارتباط با آمریکا باشد باید قهرمانانه و به نفع منافع ملت ایران باشد.

به گزارش اعتدال پرس ، علیرضا منادی سپیدان، نماینده مردم تبریز در نطق میان‌دستور جلسه علنی امروز با ابراز امیدواری برای توفیق رئیس‌جمهور گفت: در حال حاضر نیز با توجه به حضور رئیس‌جمهور در آمریکا امیدوارم در حوزه دیپلماسی نیز موفق باشد و این را می‌گویم که هرگز با جانی‌ترین کشور جهان که هیچ‌گاه نمی‌توان به آن اعتماد کرد رابطه برقرار نکند. قدرت آمریکا پوشالی است و شکست اوباما در حمله به سوریه پوشالی بودن آمریکا را بار دیگر به همگان ثابت کرد و اگر قرار است نرمشی باشد باید قهرمانانه و صددرصد به نفع مردم ایران باشد.

منادی سپیدان با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور  اظهار داشت: از سخنان آقای روحانی در تقدیر از سپاه و همچنین در مورد عفاف و حجاب تشکر می‌کنم.

نماینده مردم تبریز در مورد وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه نیز خاطرنشان کرد: حادثه دریاچه ارومیه مربوط به دو استان نیست که صداوسیما نمایندگان این دو استان را به تلویزیون دعوت کند و این مشکلات را بررسی کند. دریاچه ارومیه یک تراژدی ملی است که میلیاردها تن نمک در آن انباشته شده است و به اکوسیستم کل کشور به خصوص نیمه غربی کشور را به هم می‌ریزد و بنده در این مورد اعلام خطر جدی می‌کنم.

وی ادامه داد: فردی که در تهران و قزوین نشسته است، فکر نکند که این تراژدی فقط مربوط به استان‌های آذربایجان غربی و شرقی می‌شود، بلکه مشکل برای کل کشور است و بنده به همه اخطار می‌دهم. از دولت نیز تشکر می‌کنم که اولین مصوبه آن در مورد دریاچه ارومیه بود، اما این مصوبه‌ها قطره‌چکانی است و دردی را دوا نمی‌کند. باید همه ما با همه وجود برای نجات این دریاچه بسیج شوند که والله دود این حادثه به چشم همه ایرانیان خواهد رفت.

منادی سپیدان با بیان اینکه رئی‌جمهور قول داده است آب دریاچه خزر را به دریاچه ارومیه منتقل کند، گفت: نمی‌دانم این اقدام از چه روشی انجام خواهد پذیرفت. اما بالاخره این اقدام باید انجام شود. در مورد انتقال رودخانه ارس به این دریاچه نیز که در روزهای پایانی دولت دهم تصویب شد، خواهش می‌کنم ادامه پیدا کند.

نماینده مردم تبریز درباره پروژه‌های مربوط به این استان اظهار داشت: راه‌آهن تبریز به میانه، راه‌آهن سریع‌السیر تبریز – تهران – مشهد و راه‌آهن ایران به ارمنستان دنبال شود. صنعت مس استان نیز مورد توجه قرار گیرد چرا که با توجه به اینکه ۴۰ درصد مس کشور از طریق این استان فراهم می‌شود اما توجه جدی به آن نشده است.

انتهای خبر