حاشیه های سفر رئیس جمهور به نیویورک: دلیل شرکت‌ نکردن روحانی در ضیافت ناهار/ مقام آمریکایی: ایرانی‌ها پیشنهاد ما را رد کردند

حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان و هیات ایرانی حاضر در نیویورک، در ضیافت ناهار بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل شرکت نکردند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از مشرق، یک عضو هیات همراه رییس‌جمهور در نیویورک در گفت‌وگو با ایسنا، با تائید این خبر گفت: بر اساس پروتکل‌های تشریفاتی رسمی ایران، هیأت‌های ایرانی در ضیافت‌هایی که در […]

image_pdfimage_print

حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان و هیات ایرانی حاضر در نیویورک، در ضیافت ناهار بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل شرکت نکردند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مشرق، یک عضو هیات همراه رییس‌جمهور در نیویورک در گفت‌وگو با ایسنا، با تائید این خبر گفت: بر اساس پروتکل‌های تشریفاتی رسمی ایران، هیأت‌های ایرانی در ضیافت‌هایی که در آن مشروبات الکلی سِرو می‌شود شرکت نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هیأت‌های ایرانی در گذشته هم هیچگاه در این مراسم شرکت نکرده‌اند.

پیشتر برخی رسانه‌های خارجی، از محل برپایی این ضیافت به عنوان محل احتمالی اولین دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا یاد کرده بودند.

رسانه های عربی به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کردند هیچ دیداری میان باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و همتای ایرانی وی برگزار نخواهد شد.

به گزارش آناج به نقل از تسنیم، شبکه عرب زبان اسکای نیوز گزارش داد یک مسئول آمریکایی اظهار داشت هیچ دیداری میان باراک  اوباما رئیس جمهوری آمریکا و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برگزار نخواهد شد.

این مسئول آمریکایی افزود واشنگتن پیشنهاد دیدار میان اوباما و روحانی را مطرح کرد اما ایرانی ها معتقدند انجام این دیدار بسیار پیچیده  است.

این شبکه به جزئیات بیشتری در این باره اشاره نکرده است.

انتهای خبر