مدیر مجتمع مس سونگون عنوان کرد: تلاش شرکت مس سونگون برای توسعه همه جانبه

مدیر مجتمع مس سونگون در آیین افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگ راه خواجه-ورزقان با اشاره به توسعه به عنوان هدف استراتژیک شرکت ملّی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس تلاش می نماید توسعه را به صورت همه جانبه اعم از توسعه فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … پیش ببرد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال […]

image_pdfimage_print

مدیر مجتمع مس سونگون در آیین افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگ راه خواجه-ورزقان با اشاره به توسعه به عنوان هدف استراتژیک شرکت ملّی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس تلاش می نماید توسعه را به صورت همه جانبه اعم از توسعه فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … پیش ببرد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، دکتر عباس زاده در حاشیه آیین افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگ راه خواجه- ورزقان، به تبیین اهمیت مسیر بزرگراه تبریز-خواجه-ورزقان-آقابابا فرامرزی- نوردوز پرداخت.

وی در این آیین با اشاره به توسعه به عنوان هدف استراتژیک شرکت ملّی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس تلاش می نماید توسعه را به صورت همه جانبه اعم از توسعه فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … پیش ببرد و با عنایت به اهمیت استراتژیکی این بزرگ راه برای استان و کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای دسترسی به کشورهای اوراسیا و اروپا است شرکت مس و مجتمع مس سونگون این مسیر را به عنوان هدف استراتژیک برای توسعه انتخاب نموده و تلاش می نماید با تأمین اعتبار لازم این بزرگ راه به نظانم مقدس جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان شرقی و شهرستان ورزقان هدیه گردد.

دکتر عباس زاده با اشاره به طول ۱۴۰ کیلومتر این مسیر استراتژیک افزود: تأمین مالی ۴ قطعه این پروژه نزدیک به ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صورت گرفته و بقیه اعتبار لازم از ۳۰ الی ۵۰ هزار میلیارد ریال با توجه به طراحی مسیر تأمین خواهد شد تا شرکت ملّی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون این بزرگ راه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، استان و شهرستان ورزقان هدیه دهد.

وی با اشاره به اینکه تمامی برآیندهای اجرایی در حوزه های وزارت راه و شهرسازی، آذربایجان شرقی، شرکت مس و مجتمع مس سونگون طی شده است ادامه داد: انشالله در هفته های آتی با هماهنگی دستگاه های مربوطه شاهد آیین کلنگ زنی برای ۵ قطعه باقیمانده مسیر خواهیم بود و پیش بینی می شود تا دو سال این مسیر به استان و شهرستان تقدیم شود.

انتهای خبر