اعتراض مردم تبریز به قطع مکرر آب

قطعی و افت فشار مکرر آب شرب برخی از مناطق شهرک باغمیشه و نصر در چند روز گذشته باعث گلایه‌مندی و نارضایتی مردم شده است. به گزارش اعتدال آذربایجان به نقل از فارس،  قطعی مکرر آب آشامیدنی در برخی نقاط شهرک باغمیشه  و شهرک نصر به یک معمای پیچیده تبدیل شده و در چند روز گذشته […]

image_pdfimage_print

نارضایتی مردم  برخی نقاط تبریز از قطع مکرر آب آشامیدنی

قطعی و افت فشار مکرر آب شرب برخی از مناطق شهرک باغمیشه و نصر در چند روز گذشته باعث گلایه‌مندی و نارضایتی مردم شده است.

به گزارش اعتدال آذربایجان به نقل از فارس،  قطعی مکرر آب آشامیدنی در برخی نقاط شهرک باغمیشه  و شهرک نصر به یک معمای پیچیده تبدیل شده و در چند روز گذشته در منطقه‌های مختلف این شهرک باعث گله‌مندی و نگرانی اهالی شده است.

تعدادی از مردم این مناطق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز ضمن ابراز نارضایتی از قطع مکرر آب آشامیدنی از مسوولان خواستند هرچه زودتر برای حل این مشکل چاره‌اندیشی و اقدام کنند.

خشک شدن سد نهند و گرمای هوا موجب افت شدید فشار آب در شهرک باغمیشه و شهرک نصر و برخی نقاط عباسی و قطعی آب در برخی ساعات موجب نگرانی و گلایه مردم این شهرک ها شده و آنها خواستار تعیین تکلیف وضعیت آب هستند.

 امسال سال خشکی است به گونه‌ای که بارش ها نسبت به بلندمدت در آذربایجان شرقی حدود ۲۰ درصد کاهش دارد.

این کاهش بارندگی عامل خشک شدن کامل سد نهند به عنوانی یکی از تامین‌کنندگان آب شرب تبریز در شمال شهر تبریز شود این سد بخش اعظمی از آب شهروندان شهرک باغمیشه و نصر در شرق تبریز را تامین می‌کرد.

«رینگ» آب شهر تبریز را پایدار می‌کند

مدیر عامل آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی گفت: یکی از مشکلات شهر تبریز نبود رینگ آبی است چراکه آب توزیعی در کلانشهر تبریز از منابع مختلف تامین می‌شود.

محمد خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: با وجود بروز مشکلات تامین و توزیع آب شرب در برخی محلات مرتفع شمال کلانشهرتبریز، در ساعاتی از شبانه روز، عملیات اجرایی شرکت آب و فاضلاب استان در ماه‌های اخیر منجر به انتقال آب مرغوب جایگزین آب نهند به ساکنان این مناطق شده است.

وی افزود: با وجود اینکه سختی آب توزیعی در مناطق شمال تبریز مورد تایید و در حد استاندارد بود لیکن، مردم ساکن در این مناطق از بالا بودن سختی آب شرب گلایه داشتند و بر این مبنا شرکت آب و فاضلاب نسبت به مطالعه و هدفگذاری برای انتقال و توزیع آب مصرفی مرغوب در این مناطق اقدام کرد.

خانی  افزود: با وجود بروز برخی ناملایمات اخیر و افت فشار و ناپایداری شبکه توزیع در ساعاتی از شبانه روز در برخی محلات مرتفع تبریز ، همکاران شبکه توزیع آب در تبریز، نسبت به اجرای عملیات لوله گذاری و احداث ایستگاههای پمپاژ و حفر و تجهیز چندین چاه جدید و سایر اقدامات لازم، برای آبرسانی از خطوط آب زرینه رود و چاههای شمال دامنه سهند که از مرغوبیت بالایی برخوردار هستند مبادرت کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به قطعی موقت یا افت فشار جریان آب مناطقی از باغمیشه تبریز گفت: خوشبختانه  اکنون جریان آب در تمام نقاط تبریز، به خصوص مناطق مورد اعتراض قسمتی از شهرک باغمیشه تبریز برقرار شده است.

وی اطمینان داد: در چند روز آینده با اقدامات تخصصی و فنی پیش بینی شده از طرف آب و فاضلاب آذربایجان شرقی مناطق محدود مرتفع دچار مشکل شده، آب پایدار مستمر خواهند داشت.

خانی با اشاره به ضرورت اجرا و تکمیل رینگ آبی تبریز گفت: یکی از مشکلات شهر تبریز نبود رینگ آبی است چراکه آب توزیعی در کلانشهر تبریز از منابع مختلف تامین می‌شود و موقعیت توپوگرافی تبریز ضرورت تکمیل این رینک را بیش از پیش آشکار می‌کند و با تکمیل عملیات اجرایی این رینک علاوه بر توزیع متوازن منابع آبی در کل مناطق، بحث عدالت آبی در زمان‌های مقتضی همچون قطعی‌های اضطراری نیز مرتفع خواهد شد.

خانی با اشاره به تولید و توزیع بیش از ۶ هزار لیتر در ثانیه آب شرب بهداشتی در تبریز گفت: از همشهریان عزیز انتظار می‌رود با اجتناب از مصارف غیرضروری و عدم ذخیره سازی آب ما را در تداوم امر خدمات‌رسانی بهتر یاری کنند.

براساس این گزارش  یکی از مشکلات شهر تبریز نبود رینگ آبی است چراکه ۶۰ درصد آب شرب تبریز از زرینه رود، ۲۵ درصد از چاه ها و ۱۵ درصد آب نیز از شمال تبریز تامین می‌شود.

با اجرا و تکمیل رینگ آبی تبریز که مسئولان وعده بهره برداری آن را در چند ماه آینده داده اند پروژه علاوه بر توزیع متوازن منابع آبی در کل مناطق، بحث عدالت آبی در زمان‌های مقتضی همچون قطعی‌های اضطراری نیز رعایت خواهد شد.

 

انتهای خبر