فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد؛ قدرت فزاینده جهانی با مشارکت حداکثری در انتخابات

فرمانده سپاه عاشورا گفت: با مشارکت حداکثری در انتخابات، قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران بطور فزاینده‌ای افزایش خواهد یافت به گزارش اعتدال آذربایجان، سردار اصغر عباسقلیزاده روز چهارشنبه در مجمع عالی بسیج آذربایجان شرقی، اظهارداشت: متاسفانه اکنون در برخی محافل چنین مطرح می‌شود که چون عملکرد تعدادی از نمایندگان دارای ایراد و اشکال است، بنابراین […]

image_pdfimage_print

فرمانده سپاه عاشورا گفت: با مشارکت حداکثری در انتخابات، قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران بطور فزاینده‌ای افزایش خواهد یافت

به گزارش اعتدال آذربایجان، سردار اصغر عباسقلیزاده روز چهارشنبه در مجمع عالی بسیج آذربایجان شرقی، اظهارداشت: متاسفانه اکنون در برخی محافل چنین مطرح می‌شود که چون عملکرد تعدادی از نمایندگان دارای ایراد و اشکال است، بنابراین نباید در انتخابات آینده مشارکت داشت که این فرضیه‌ها برخلاف منافع نظام و کشور است.

وی با تاکید بر اینکه چنین فرضیه‌ها و ملاک‌هایی باید از سپهر سیاسی و اجتماعی کشور و اذهان عمومی حذف شود، یادآور شد: باید توجه داشت که هدف از حضور در انتخابات در مرحله نخست، سربلندی و صلابت کشور و نظام جمهوری اسلامی و در مراحل بعدی رای به یک فرد یا جناح و حزب سیاسی است.

سردار عباسقلیزاده انتخابات را عامل اصلی اقتدار نظام سیاسی کشور در عرصه‌های بین‌الملل دانست و با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا بسترهای کافی برای مشارکت حداکثری فراهم شود، ادامه داد: در این زمینه ایجاد و راه اندازی پویش های مختلف جلب اعتماد عمومی برای حضور در پای صندوق‌های رای در فضای حقیقی و مجازی بسیار ضروری است.

وی نقش بسیجیان در ایجاد فضای پرشور انتخاباتی را مهم ارزیابی و اضافه کرد: باید از توان و ظرفیت های بسیار بدیع و ممتاز بسیج که همان نیروی مردمی است، برای این موضوع مهم بهره برد تا دشمنان بار دیگر به بزرگی و تاثیرگذاری بسیج پی ببرند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس، تلاش برای مشارکت ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفری در انتخابات اسفند ماهه امسال را خواستار شد و افزود: بدون تردید چنین مشارکتی نه تنها منجر به یاس و ناامیدی دشمنان می شود، بلکه میزان انسجام ملی و قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در داخل و عرصه‌های جهانی و منطقه ای را به طور فزاینده ای ارتقا می دهد.

وی افزایش سطح تعاملات بین‌‌المللی، ارتقا و گستردگی مبادلات اقتصادی افزیش رایزنی‌ها و ارتباطات سیاسی در عرصه جهانی را از آثار بسیار مهم میزان مشارکت بالای مردم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان کرد.

فرمانده سپاه عاشورا ایجاد برخی شائبه‌ها و ابهامات درباره میزان مشارکت پایین مردم در انتخابات آینده را بیهوده خواند و یادآور شد: بدون تردید چنین مسایلی از سوی دشمنان اسلام و انقلاب طراحی می شود و باید همه آنهایی که با نظام اسلامی عناد دارند به این نقطه مهم توجه کنند که ملت ایران روز ۱۱ اسفند حماسه‌ای دیگر خلق می‌کنند.

وی برگزاری انتخابات آزاد را یکی از دستاوردهای بسیار اصیل و مهم انقلاب اسلامی برشمرد و با اشاره به اینکه مردم آذربایجان همواره در طول سال‌های پس از انقلاب حضوری پررنگ و نقش آفرین در تمام عرصه‌ها از جمله انتخابات داشته‌اند، گفت: تعابیر بسیار مهم رهبری از آذربایجان همچون خطه یادهای نیک فرماندهان عاشورا و آذربایجان سر ایران است و آذربایجان پرچم اتحاد ایران است، نشان دهنده اهمیت این منطقه است.

سردار عباسقلی‌زاده تعابیر و تفاسیر فوق را برای مردم آذربایجان خطیر و مسئولیت‌آور دانست و ادامه داد: هرگاه بر اساس توصیه‌ها و فرامین امامین انقلاب حرکت کرده‌ایم به موفقیت‌های خیره کننده در عرصه‌های مختلف دست یافته‌ایم و هر زمان در این زمینه درک و عمل نداشته‌ایم دچار خسران شده‌ایم.

انتهای خبر