نماینده جدید ایران در اوپک تعیین شد

 با حکم وزیر نفت، نماینده جدید ایران در هیات عامل اوپک شد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت با صدور حکمی حسین کاظم پور اردبیلی را بار دیگر به عنوان نماینده ایران در هیات عامل اوپک نفت منصوب کرده است. دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هم اعلام […]

 با حکم وزیر نفت، نماینده جدید ایران در هیات عامل اوپک شد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت با صدور حکمی حسین کاظم پور اردبیلی را بار دیگر به عنوان نماینده ایران در هیات عامل اوپک نفت منصوب کرده است.

دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هم اعلام کرده است: بر اساس تازه‌ترین فهرست اسامی نمایندگان هیئت عامل ١٢ کشور عضو اوپک که در  ٢۴ سپتامبر ٢٠١٣ ( سه شنبه دوم مهر)  از سوی دبیرخانه این سازمان به روز رسانی شده است، جمهوری اسلامی ایران، حسین کاظم پور اردبیلی را به عنوان نماینده این کشور در هیئت عامل اوپک معرفی کرده است.

حسین کاظم‌پور اردبیلی وزیر بازرگانی در دولت محمدعلی رجایی بوده‌ است. وی معاون اقتصادی وزارت امور خارجه در دولت میرحسین موسوی و سپس معاون وزیر نفت این دولت بوده‌ است.

کاظم پور اردبیلی که فارغ التحصیل از رشته ام‌بی‌ای (MBA) در آمریکا است، پیشتر حدود ۱۵ سال نماینده ایران در اوپک بود.

با این انتصاب، پیش بینی می‌شود برنامه‌ریزی به منظور حمایت دیپلماتیک از غلامحسین نوذری نامزد پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات دبیرکلی اوپک، حضور در انتخابات دبیرکلی مجمع کشورهای صادرکننده گاز و چانه زنی به منظور ایجاد ائتلاف های جدید با کشورهای عضو اوپک  و به ویژه بهبود روابط با کشورهای عربی عضو این سازمان از مهمترین ماموریت‌های کاظم پور در این سمت کلیدی و استراتژیک باشد.

سید محمدعلی خطیبی پیشتر نماینده ایران در هیات عامل اوپک بوده که گفته می شود اخیرا بازنشسته شده است.

انتهای خبر