فوری/ سرانجام، رییس‌جمهور با اوباما گفتگو کرد

درحالیکه با اعلام آمادگی اوباما، همگان منتظر ملاقات حضوری روسای جمهور ایران و آمریکا در سفر نیویورک بودند، این دیدار به دلایلی صورت نگرفت ولی سرانجام در آخرین لحظات حضور روحانی در آمریکا باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا، در تماس تلفنی با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، با وی گفت وگو کرد. […]

درحالیکه با اعلام آمادگی اوباما، همگان منتظر ملاقات حضوری روسای جمهور ایران و آمریکا در سفر نیویورک بودند، این دیدار به دلایلی صورت نگرفت ولی سرانجام در آخرین لحظات حضور روحانی در آمریکا باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا، در تماس تلفنی با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، با وی گفت وگو کرد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، در حالیکه رییس جمهوری اسلامی ایران در حال حرکت از محل اقامت خود به سمت فرودگاه برای خروج از نیویورک بود، این تماس برقرار شد و طرفین پیرامون مسایل مختلف با یکدیگر گفت وگو کردند.

در این گفت وگوی تلفنی، دو طرف بر اراده سیاسی برای حل سریع مساله هسته ای تاکید کرده و زمینه را برای حل موضوعات دیگر و همکاری در مسائل منطقه ای مورد توجه قرار دادند.

در این گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و آمریکا، همچنین وزرای امور خارجه خود را مامور کردند تا زمینه همکاری های لازم را هر چه زودتر فراهم آورند.

انتهای خبر