انتصابات جدید در دولت/ ۳ تغییر در معاونت وزارتخانه ها و تعیین اعضای جدید شورای امنیت ملی

دولتمردان روحانی همچنان در حال انتخاب مدیران جدید خود و تغییر ترکیب مدیریتی زیر مجموعه خود هستند. به گزارش اعتدال پرس، در ادامه این تغییرات، دشمخانی ترکیب جدید شورای امنیت ملی کشور را مشخص کرد. در حالی که قرار است که به زودی مراسم معارفه امیر دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر […]

دولتمردان روحانی همچنان در حال انتخاب مدیران جدید خود و تغییر ترکیب مدیریتی زیر مجموعه خود هستند.

به گزارش اعتدال پرس، در ادامه این تغییرات، دشمخانی ترکیب جدید شورای امنیت ملی کشور را مشخص کرد.

در حالی که قرار است که به زودی مراسم معارفه امیر دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شود، وی ترکیب معاونان و دیگر مسئولان این شورا را مشخص کرده است .

 سید علی حسینی‌تاش، معاون راهبردی علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی شد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تابناک، امیر دریابان علی شمخانی در حکمی سید‌علی حسینی‌تاش را به عنوان معاون راهبردی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی منصوب کرد.حسینی‌تاش پیش از این نیز معاون راهبردی دبیر شورای عالی امنیت ملی و عضو تیم مذاکر‌ه‌کننده هسته‌یی در زمان تصدی علی لاریجانی بر دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده است.وی همچنین سرپرست تیم مذاکره‌کننده ایران با روسیه و رییس پیشین دانشگاه امام حسین علیه السلام بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان هم چنین دریادار محتاج را به عنوان معاون امنیت داخلی، عیسی گل وردی را به سمت معاون اجرایی،داوود دانش جعفری در پست معاون اقتصادی و محمود رحمانی را به عنوان رئیس دفتر منصوب کرد.

هم‌چنین گفته می‌شود سعید ایروانی، کاردار پیشین ایران در عراق به عنوان معاون امنیت بین‌الملل و سیاست خارجی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و جانشین علی باقری شده است.علی باقری نیز به عنوان مشاور بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی منصوب شده است.

هم‌چنین از حسینی جرجانی به عنوان معاون رسانه‌ای دبیرخانه شورا خبر می‌دهند.قرار است به زودی مراسم معارفه امیر دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شود.

ابویی معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت شد

با صدور حکمی از سوی نعمت‌زاده «حسین ابویی مهریزی» به عنوان معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب و جایگزین علیرضا شجاعی شد.

به گزارش فارس، حسین ابویی مهریزی دارای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع (گرایش مدیریت صنایع) از دانشگاه صنعتی شریف است. وی پیش از این مدیرکل نساجی و چرم مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مدیرکل دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنایع و معادن و مدیر صنایع زیست فناوری و مواد پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده است.

حسین ابویی مهریزی همچنین عضو هیأت مدیره شرکت دخانیات ایران و عضو هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز بوده است.

«حسین ابویی مهریزی» معاون جدید برنامه‌ریزی وزیر صنعت در جلسه ای با حضور نعمت زاده گفت: معاونت برنامه‌ریزی تلاش می‌کند تا به عنوان مرکز هماهنگی و برنامه‌ریزی در خدمت مردم و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت از زحمات شجاعی معاون سابق برنامه ریزی تشکر و قدردانی کرد.

سرقینی معاون معدنی وزیر صنعت شد

با حکم نعمت‌زاده سرقینی به عنوان معاون معدنی وزیر صنعت منصوب شد.

 به گزارش فارس، جعفر سرقینی به عنوان معاون معدنی وزیر صنعت جایگزین وجیه‌الله جعفری شد.

سرقینی در زمان وزارت جهانگیری در وزارت صنایع سابق نیز معاون معدنی این وزارتخانه بود.

انتصاب معاون جدید پارلمانی وزارت اقتصاد

با حکم علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی معاون پارلمانی جدید وزارت اقتصاد تعیین شد. وزیر اقتصاد علی اصغر یوسف نژاد را به عنوان معاون جدید خود در بخش پارلمانی منصوب کرد.

پیش از یوسف نژاد، کمال الدین شهریاری معاون پارلمانی وزارت امور اقتصادی و دارایی بود.

علی اصغر یوسف نژاد نیز قبل از این نماینده سابق مردم ساری در مجلس بوده است.

انتهای خبر