۳۸ کشته و مصدوم در سیزده به در خونین استان/ واژگونی قطار تهران-تبریز

در اثر سوانح رانندگی در سیزدهم فروردین امسال در استان آذربایجان شرقی هشت نفر جان خود را از دست داده و ۳۰ نفر دیگر مصدوم شدند.           مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در گفت و گویی با اشاره حوادث سیزده بدر امسال […]

در اثر سوانح رانندگی در سیزدهم فروردین امسال در استان آذربایجان شرقی هشت نفر جان خود را از دست داده و ۳۰ نفر دیگر مصدوم شدند.

 

 

 

 

 

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در گفت و گویی با اشاره حوادث سیزده بدر امسال اظهارکرد: براثر واژگونی یک دستگاه خودرو باری نیسان حامل ۱۰ نفر در جاده اهر، راه روستایی یخ فروزان، تمام سرنشینان آن مصدوم شدند.

حبیب حسینقلیزاده افزود: مصدومان این سانحه توسط آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی منطقه به بیمارستان اهر انتقال داده شدند که وضعیت عمومی دو نفر از آنها رضایت بخش نیست.

وی یادآوری کرد: در سانحه ای دیگر در جاده تبریز- صوفیان، بعد از پلیس راه یک دستگاه خودرو سواری ریو واژگون شده و سپس با یک دستگاه خودرو سواری زانتیا برخورد کرد.

وی ادامه داد: در اثر این حادثه یک نفر جان خود را از دست داده و شش نفر دیگر مصدوم شدند.

حسینقلیزاده اظهار کرد: در سانحه ای دیگر در جاده تبریز- صوفیان راننده یک دستگاه اتوبوس در حین تعمیر وسیله نقلیه خود به دلیل برخود یکی از قطعه های خودرو جان خود را از دست داد.

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همچنین از غرق شدن یک کودک شش ساله در روستای زرناب شهرستان شبستر و مرگ وی خبر داد.

وی افزود: همچنین یک دستگاه خودرو سواری پیکان با یک دستگاه تریلر در جاده کوشکسرای به سمت مرند برخورد کرد و در اثر این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد.

وی گفت: در سانحه ای دیگر دو دستگاه موتورسیکلت در جاده آبش احمد – کلیبر باهم برخورد کردند که این حادثه نیز دو کشته و دو مصدوم برجای گذاشت.

حسینقلیزاده اظهارکرد: برخورد موتورسیکلت با خودرو سواری در محور ورزقان- روستای تخمدل نیز یک کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت.

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همچنین از واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پرشیا در مسیر سراب – روستای قزل گچی و کولوجه خبر داد و گفت: این حادثه یک کشته بر جای گذاشته است.

وی گفت: واژگونی موتورسیکلت در محور سراب روستای ارزنق نیز دو مصدوم بر جای گذاشت که توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ منطقه به بیمارستان منتقل شدند.

وی همچنین از سقوط یک کودک ۱۰ ساله از کوه در کیلومتر ۱۰ جاده قدیم میانه – تبریز و مصدوم شدن وی خبر داد و گفت: در حین انتقال این کودک به بیمارستان، یک دستگاه پراید حین توقف مامور ۱۱۰ برای بررسی وضعیت مصدوم با وی برخورد کرد.

حسینقلی زاده افزود: مامور به بیمارستان میانه و سپس برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان امام رضای تبریز انتقال داده شد.

وی همچنین از برخورد موتورسیکلت با یک دستگاه سمند و بر جای ماندن دو مصدوم، واژگونی موتورسیکلت با یک مصدوم، برخورد پژو با تیر چراغ برق با یک مصدوم و برخورد موتورسیکلت با سواری با سه مصدوم را از جمله دیگر حوادث سیزده بدر امسال در جاده قدیم میانه – تبریز عنوان کرد.

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در ادامه از یک مورد گازگرفتگی در یکی از چادرهای گردشگران خبر داد و گفت: متاسفانه در این حادثه که اعضای یک خانواده ۷ نفره، برای گرم کردن چادر از زغال چوب و گاز پیک نیک استفاده کرده بودند، دچار مسمومیت با مونوکسید کربن شدند.

خروج قطار تهران -تبریز از ریل

بعد از ظهر سه شنبه، ۱۲ واگن از یک دستگاه قطار حامل مواد سوختی در مسیر تهران – تبریز در محدوده رزنان شهر قدس از ریل خارج شد.

 

 

به گزارش ایرنا، حسن موسوی  فرماندار شهرستان قدسا،گفت : تمهیدات و تدابیر لازم برای پیشگیری از بروز حادثه و کاهش خسارت های احتمالی ناشی از واقعه خارج شدن قطار باری حامل سوخت در منطقه انجام شده است.

وی افزود: نیروهای امدادی از جمله آتش نشانی، بلافاصله به محل حادثه اعزام و در حال کنترل و مهار اوضاع هستند.

فرماندار قدس اظهارکرد: نیروهای آتش نشانی شهرشتان با تمام امکانات و تجهیزات در محل حادثه حضور یافتند تا ضمن برطرف کردن مشکل، از بروز آتش سوزی جلوگیری کنند.

موسوی تاکید کرد: تا این لحظه گزارشی در خصوص تلفات جانی از این حادثه ارسال نشده است و کارشناسان مربوطه در حال بررسی علت خروج قطار از ریل هستند.

ساعت ۱۶ امروز مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس در توضیح این حادثه گفت: ۱۲ واگن از ۳۸ واگن این قطار باری، دقایقی پیش از ریل خارج شد.رضا حیدری به خبرنگار ایرنا توضیح داد: تمام نیروهای امدادی آتش نشانی شهرستان قدس با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شده اند و با توجه به اهمیت حادثه از آتش نشانی شهر تهران نیز درخواست کمک شده است.

انتهای خبر