بازتاب سخنان دیروز رهبر انقلاب در خبرگزاری‎های غربی

با گذشت زمان کوتاهی از صحبت‎های دیروز حضرت آیت الله خامنه‎ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری، رسانه‎های غربی به انتشار خبر آن با توجه به زاویه دید خود پرداختند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، خبرگزاری اسوشیتد پرس با تیتر “‫از صحبت رهبر ارشد این طور بر می آید که […]

با گذشت زمان کوتاهی از صحبت‎های دیروز حضرت آیت الله خامنه‎ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری، رسانه‎های غربی به انتشار خبر آن با توجه به زاویه دید خود پرداختند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، خبرگزاری اسوشیتد پرس با تیتر “‫از صحبت رهبر ارشد این طور بر می آید که مخالف تلفن به اوباما بوده است، اما بر حمایت خود از روحانی تصریح کرد‬” به آن پرداخته است.

در این مطلب به عدم رضایت ایشان از برخی از جنبه‎های سفر حسن روحانی به نیویورک اشاره شده، اما “حمایت حیاتی خود را از سیاست بسط رابطه با غرب تکرار کردند.”

نویسنده با استناد به خلاصه منتشر شده توسط سایت khamenei.ir، آن را در ادامه انتقادات وارده به تماس تلفنی ۱۵ دقیقه‎ای روحانی با اوباما دانست.

همچنین سایت فرانسه ۲۴ به نقل از خبرگزاری فرانسه، تیتر خود را درباره بدبینی ایشان نسبت به آمریکای غیرقابل اعتماد برگزید.

این خبرگزاری تمام بخش‎های مختلف صحبت‎های ایشان که تاکنون منتشر شده است را در خبر خود آورده است.

رویترز نیز برای عنوان خبر، قسمتی از صحبت‎ها را انتخاب کرده است که “بخشی از تحرک دیپلماتیک در نیویورک “نامطلوب” بوده است‬”.

این خبرگزاری غربی نیز با ذکر این که این اظهار نظر ایشان پس از تماس تلفنی رئیس جمهوری ایران با اوباما بوده است، بر تاکید مقام معظم رهبری بر غیرقابل اعتماد بودنِ آمریکا به عنوان شریک مذاکراتی اشاره کرده است.

انتهای خبر