پربازدیدترین سایتهای اینترنتی دنیا اعلام شد

گوگل با تحت سلطه قراردادن بخش بزرگی از آمریکای شمالی ، اروپا،‌ آسیای جنوبی و اقیانوسیه در رأس پربازدیدترین صفحه وب قرار دارد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از بازار خبر، موسسه اینترنتی آکسفورد (OII) و پایگاه داده های ترافیک اینترنتی (الکسا) در مطالعه ای مشترک پربازدیدترین وب سایت های جهان را در قالب […]

گوگل با تحت سلطه قراردادن بخش بزرگی از آمریکای شمالی ، اروپا،‌ آسیای جنوبی و اقیانوسیه در رأس پربازدیدترین صفحه وب قرار دارد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از بازار خبر، موسسه اینترنتی آکسفورد (OII) و پایگاه داده های ترافیک اینترنتی (الکسا) در مطالعه ای مشترک پربازدیدترین وب سایت های جهان را در قالب نقشه معرفی کرده اند.

نتایج بدست آمده بسیار جالب بود. گوگل با تحت سلطه قراردادن بخش بزرگی از آمریکای شمالی ، اروپا،‌ آسیای جنوبی و اقیانوسیه در رأس پربازدیدترین صفحه وب قرار دارد که بخش یوتویوب فعالترین بخش آن است .

شبکه اجتماعی «فیس بوک» در منطقه اسپانیایی زبان قاره آمریکا ، خاورمیانه و آفریقای شمالی به خوبی از عهده جذب مخاطب برآمده است. همچنین در ۵۰ کشور جهان (جدا از تمامیت ارضی) فیس بوک به عنوان پربازدیدترین سایت معرفی شده است. این در حالی است که گوگل علی رغم قرار گرفتن در رأس فهرست در کشورهای کمتری کاربری دارد.

سایت چند زبانه «بایدو» (Baidu) که در چین راه اندازی شده ، بیشترین مخاطبان خود را از کشورهای چین ، مغولستان و کره دارد. از آنجا که چین پرجمعیت ترین کشور جهان است سایت «بایدو»  بیشترین کاربران خود را از این کشور دارد و عنوان سوم پربازدیدترین سایت را نیز بدست آورده است.

«یاهو» در ژاپن و تایوان بالاترین بازدیدکنندگان را دارد و در جایگاه چهارمین سایت پربازدید قرار دارد.

۳سایت روسی زبان «میل»‌ ، «وی کی» و «یاندکس» در نواحی شمالی سیبری و روسیه در رتبه های پنجم تا هفتم قرار دارند.

«صدای الوطن» که سایتی عرب زبان است نیز به سایت پربازدید کرانه باختری و مصر تبدیل شده است.

انتهای خبر