تقریظ رهبری بر کتاب «لشکر خوبان» سپهری/ رهبر انقلاب خطاب به نویسنده خوش دوق تبریزی: دو کتابی که شما تالیف کردید تحقیقاً مصداق جهاد فی سبیل‌الله است

تقریظ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بر کتاب لشکر خوبان در مراسمی در تالار غدیر وزارت کشور با حضور جمعی از مسئولین رونمایی شد. به گزارش اعتدال پرس،  آیین رونمایی از تقریظ حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «لشکر خوبان» دقایقی پیش در سالن غدیر تالار وزارت کشور برگزار شد. در این […]

تقریظ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بر کتاب لشکر خوبان در مراسمی در تالار غدیر وزارت کشور با حضور جمعی از مسئولین رونمایی شد.

به گزارش اعتدال پرس،  آیین رونمایی از تقریظ حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «لشکر خوبان» دقایقی پیش در سالن غدیر تالار وزارت کشور برگزار شد. در این مراسم که به همت موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی‌خامنه‌ای برگزار شده بود، از این تقریظ با حضور نویسنده و راوی کتاب رونمایی شد.

براساس این گزارش صبح امروز راوی مهدی قلی رضایی و نویسنده معصومه سپهری به همراه جمعی از این گروه مولف به دیدار رهبر انقلاب مشرف شده بودند که در این دیدار رهبر انقلاب ضمن مخاطب قرار دادن معصومه سپهری فرمودند: دو کتابی که شما تالیف کردید تحقیقا مصداق جهاد فی سبیل الله است.

رهبر انقلاب اسلامی پیش از این در حاشیه یکی از دیدارهایشان فرموده بودند این کتاب لشکر خوبان پر است از اعجاب و عظمت ناگفته رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ. در ایامی که این کتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.

در مراسم رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب در کتاب لشکر خوبان مهدی قلی رضایی از واحد اطلاعات عملیات لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس به عنوان راوی و معصومه سپهری نویسنده اثر نیز حضور داشتند که از سوی دفتر حس و نشر رهبر انقلاب به این دو بزرگوار متن تقریظ رهبر انقلاب و یک جلد قرآن کریم اهدا شد.

 

متن دست‌خط رهبر انقلاب بر کتاب «لشکر خوبان» به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ـ این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده‌ایم بی‌آنکه از ریزه‌کاریها و نقشهای معجز‌آسای تشکیل دهنده‌ی آن و رنگ آمیزیهای بی‌نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه کاریهای حیرت انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آنچه درباره‌ی عملیات بدر و والفجر ۸ و کربلای ۵ و کربلای ۴ و بیت المقدس ۲ و ۳ در این کتاب آمده از بخشهای برجسته‌تر آن است. همچنین مجاهدتها در کوههای غرب؛ در ماووت و گرده‌رش و قامیش دیگر آن بلندیهای سخت، و نیز آنچه به یگانها و دستجات اطلاعات و غواص مربوط می‌شود و نیز بخشهای دیگری از آن در خور آن است که در شکل فیلم و رمان عرضه شود.

فروردین ۹۲»

در پایان گفتی است دراین مراسم حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام واحدی از معاونت فرهنگی ارتش، حجت الاسلام سالک نماینده مجلس شورای اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه زاده، مدیر عامل انتشارات سوره مهر و گل‌علی بابایی رئیس سازمان ادبی و هنری بنیاد نیز حضور داشتند.

انتهای خبر