عمل جراحی رایگان وزیر بهداشت و درمان در مناطق زلزله‌زده ورزقان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه  با سفر به آذربایجان شرقی، به طور رایگان چند عمل جراحی در منطقه زلزله زده ورزقان انجام خواهد داد.  به گزارش اعتدال پرس ، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی فردا در قالب خدمات «خیریه نورآوران سلامت» به این منطقه ســفر می‌کند. خیریه نورآوران سلامت مجموعه‌ای از کلینیک‌های سیار چشم پزشکی […]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه  با سفر به آذربایجان شرقی، به طور رایگان چند عمل جراحی در منطقه زلزله زده ورزقان انجام خواهد داد.

 به گزارش اعتدال پرس ، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی فردا در قالب خدمات «خیریه نورآوران سلامت» به این منطقه ســفر می‌کند.

خیریه نورآوران سلامت مجموعه‌ای از کلینیک‌های سیار چشم پزشکی است که از بهمن ۸۹ برای ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی به محرومان سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

نورآوران سلامت از زیرمجموعه‌های کلینیک‌های چشم پزشکی نور است که سید حسن هاشمی ریاست آن را برعهده دارد.

طبق روالی که در فعالیت این مجموعه از سه سال پیش طراحی شده است، کلینیک‌های سیار به صورت فصلی در یکی از مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور مستقر می‌شود و پزشکان این مجموعه خیریه پس از شناسایی و تشخیص مبتلایان به بیماری‌های چشمی، گروهی را که نیازمند عمل جراحی هستند؛ جراحی می‌کنند.

نهمین سفر پزشکان نورآوران سلامت به شهرستان ورزقان واقع در استان آذربایجان شرقی صورت می‌گیرد و این کلینیک‌ها از ۲۵ مرداد در این منطقه مستقر شده است.

شهرستان ورزقان با وسعت ۲۳۶۸ کیلومتر مربع (۲.۵ درصد از مساحت استان) در۷۵ کیلومتری تبریز واقع شده و از سمت شمال با شهرستان‌های کلیبر و جلفا، از سمت شرق با شهرستان اهر، از سمت غرب با شهرستان مرند و از سمت جنوب با شهرستان هریس، تبریز و شبستر هم مرز است.

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان ورزقان دارای دو بخش مرکزی و خاروانا دو نقطه شهری به نام‌های ورزقان و خاروانا و ۱۶۳ روستا است.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۰ جمعیت شهرستان ورزقان حدود ۴۵۷۰۸ نفر و جمعیت مرکز این شهرستان ۵۳۸۵ برآورده شده است. جمعیت شهری این شهرستان ۶۷۵۸ نفر و جمعیت روستایی آن ۳۸۹۵۰ نفر و تعداد خانوار آن ۱۲۲۴۴ خانوار است.

هشت سفر قبلی خیریه نورآوران سلامت به ترتیب از منطقه چاه گچی از توابع شهرستان خواف در استان خراسان رضوی آغاز شد و با خدمات رایگان چشم پزشکی در بشاگرد هرمزگان، منطقه شول آباد از توابع الیگودرز در استان لرستان، سوسن از توابع ایذه در خوزستان، شهرستان قلعه گنج در کرمان، سروآباد استان کردستان، شهرستان شیروان چرداول در استان ایلام و بزمیرآباد از توابع سرپل ذهاب در کرمانشاه ادامه پیدا کرد.

پزشکان گروه خیریه نورآوران سلامت از ۲۵ مرداد در ورزقان مستقر هستند و تاکنون هزاران نفر از اهالی روستاهای منطقه را معاینه و درمان کرده‌اند.

انتهای خبر