امیر قطر به‌ سمت‌ پدرش شلیک‌ کرد/ انتقال «حمد» به مکانی نامعلوم

رسانه های منطقه از دستور شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر برای بازداشت حمد بن خلیفه آل ثانی پدرش و حمد بن جاسم آل ثانی وزیر امور خارجه این کشور خبر دادند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه اینترنتی “۶ اکتبر” به نقل از شاهدان عینی در داخل دیوان […]

رسانه های منطقه از دستور شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر برای بازداشت حمد بن خلیفه آل ثانی پدرش و حمد بن جاسم آل ثانی وزیر امور خارجه این کشور خبر دادند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه اینترنتی “۶ اکتبر” به نقل از شاهدان عینی در داخل دیوان پادشاهی قطر در پایتخت این کشور “دوحه” از درگرفتن درگیری شدید بین “شیخ تمیم بن حمد آل ثانی” امیر کنونی قطر با “شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی” پدر خود و امیر پیشین این کشور تا جاییکه “شیخ تمیم” هفت تیر خود را درآورده و مستقیم به سمت پدرش تیر شلیک کرده پرده برداشت.

براساس گفته های شاهدان عینی بالاگرفتن درگیری “شیخ تمیم” و”شیخ حمد” به دلیل سفرهای زیاد “موزه” و “شیخ حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی” نخست وزیر پیشین قطر که آخرین آن سفر به تل آویو بوده،انجام گرفته است.

در همین حال پایگاه اینترنتی”۶اکتبر” از وجود کارخانه تولید شراب “موزه” همسر امیر پیشین قطر در حومه شهر تل آویو خبر داده ومی افزاید:صدای تیراندازی گسترده ای در داخل کاخ محل استقرار امیر قطر شنیده شده و “شیخ تمیم” از هفت تیر شخصی خود چندین تیر به سمت پدر خود شلیک کرده است.

شاهدان عینی تاکید کردند:”شیخ تمیم بن حمد آل ثانی” پدر خود را در مکانی نامعلوم بازداشت کرده و دستور بازداشت “حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی” نخست وزیر و وزیر امور خارجه پیشین قطر را در یکی از زندان های این کشور صادر کرده است.

خاطر نشان می شود “شیخ تمیم” پادشاهی قطر را از “شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی” در ماه ژوئن گذشته دریافت کرد که برخی ها آن را کودتای پسر علیه پدر با همکاری “موزه” مادر “شیخ تمیم”نام نهادند واین موضع در خاندان حاکم در قطر که تاکنون شاهد کودتاهای داخلی برای کسب قدرت بوده موضوع عجیبی به شمار نمی‌رود.

انتهای خبر