نتایج اولیه نظرسنجی درباره رابطه با آمریکا مشخص شد؛ نتایج حیرت کارشناسان را برانگیخت!/ ۷۵درصد ایرانی‌ها به مذاکرات امیدوار هستند

به گزارش اعتدال پرس به نقل از “نامه” دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور بعد از بازگشت از سازمان ملل در واکنش به اعتراض‌ها نسبت به گفتگوی تلفنی وی با باراک اوباما گفت دولت درباره رابطه با آمریکا نظرسنجی خواهد کرد. وی در این مورد گفت: “از دو دستگاه مهم نظرسنجی خواسته‌ام نظر مردم را بگیرند که […]

به گزارش اعتدال پرس به نقل از “نامه” دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور بعد از بازگشت از سازمان ملل در واکنش به اعتراض‌ها نسبت به گفتگوی تلفنی وی با باراک اوباما گفت دولت درباره رابطه با آمریکا نظرسنجی خواهد کرد.

وی در این مورد گفت: “از دو دستگاه مهم نظرسنجی خواسته‌ام نظر مردم را بگیرند که با حرکت دولت در سفر به آمریکا و مذاکره موافق هستند یا نه؟ و مخالفین چند درصد هستند؟” سپس نوبخت سخنگوی دولت از آغاز این نظرسنجی با دستور روحانی خبر داد.

در نتایج اولیه این نظرسنجی ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم، خواهان تغییر در نوع روابط این دو کشور هستند و ۱۰ تا ۲۰ درصد از مخاطبان این نظرسنجی مخالف تغییر در رابطه ایران و آمریکا هستند.

۷۵ درصد ایرانی‌ها به مذاکرات ایران و ۱+۵ امیدوار هستند

همچنین روزنامه ایران نوشت: نتایج نظرسنجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نشان داد که ۷۵ درصد ایرانی‌ها به نتایج مثبت مذاکرات ایران و ۱+۵ امیدوار هستند.

مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در حالی در ژنو به‌ پایان رسید که همه طرف‌ها از این مذاکرات ابراز رضایت کردند و معتقد بودند با مذاکرات پیشین تفاوت داشته و احتمالاً نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا پیش از آغاز مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو از مخاطبان خود پرسیده بود که «تا چه اندازه به مثبت بودن نتایج مذاکرات ژنو خوش‌بین هستید؟» بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده که به مدت سه روز از تاریخ دوشنبه (۲۲ مهرماه) تا چهارشنبه (۲۴ مهرماه) انجام شد، در مجموع ۷۵ درصد از مخاطبان این خبرگزاری«خیلی» یا «تا حدودی» به نتایج مذاکرات ژنو خوش‌بین بودند. از ۸ هزار و ۳۲ نفری که تا پیش از پایان مذاکرات ایران و ۱+۵ در این نظرسنجی شرکت کردند، ۲۸/۳۹ درصد معتقد بودند که این مذاکرات «خیلی» نتایج مثبت خواهد داشت. همچنین ۸۶/۳۵ درصد به گزینه «تاحدودی» و ۸۶/۲۴ درصد به گزینه «کم» رأی داده بودند.

انتهای خبر