دولت پیشنهاد داد مجلس تصویب کرد: حذف یارانه ۳ دهک بالای درآمدی توسط نمایندگان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در جلسه امروز مجلس کلیات حذف سه دهک درآمدی از پرداخت یارانه نقدی تصویب شد.  به گزارش اعتدال پرس  به نقل از فارس جعفرقادری با اشاره به تصویب کلیات حذف سه دهک درآمدی از پرداخت یارانه نقدی گفت: در جلسه امروز تنها به کلیات این لایحه دولت رای داده شد. […]

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در جلسه امروز مجلس کلیات حذف سه دهک درآمدی از پرداخت یارانه نقدی تصویب شد.

 به گزارش اعتدال پرس  به نقل از فارس جعفرقادری با اشاره به تصویب کلیات حذف سه دهک درآمدی از پرداخت یارانه نقدی گفت: در جلسه امروز تنها به کلیات این لایحه دولت رای داده شد.

وی افزود: بررسی جزئیات این طرح در جلسه روزهای سه شنبه و چهار شنبه هفته آینده کمیسیون برنامه و بودجه ادامه می‌یابد.

دولت روحانی با اشاره به بار مالی سنگین پرداخت یارانه ‌های نقدی برای دولت و اثرگذاری پرداخت یارانه در رشد نقدینگی و تورم در صدد حذف یارانه پردرآمدها برآمده است.

در عین حال محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور روز گذشته در پاسخ به سؤالی در مورد چگونگی حذف ۳ دهک پردرآمد از یارانه نقدی گفت: این کار در حال بررسی است، اما قطعا اطلاعات موجود ناکافی است و باید تقویت و پردازش شود، چون دولت اعتقاد دارد هیچ گونه تنش و چالشی نباید در جامعه به وجود آید.

وی افزود: با توجه به واقعیت‌ها نسبت به اصلاح روند اجرای قانون هدفمندی تا پایان امسال عمل می‌کنیم و آنچه برای سال آینده در لایحه بودجه دیده می‌شود، مطابق روند اصلاح شده است.

 

انتهای خبر