یک مقام مسئول در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: راهپیمایی ۱۳آبان، امسال برگزار نمی‌شود!

پس از خبرهایی مبنی بر حذف شعار مرگ بر آمریکا از نمازهای حرم رضوی، خبر لغو برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در شهر مشهد و تبدیل شدن آن به یک برنامه همایشی در رواق امام خمینی بیش از پیش تعجب مردم و گروه های مردمی شهر مشهد را برانگیخت. به گزارش اعتدال پرس به نقل از […]

پس از خبرهایی مبنی بر حذف شعار مرگ بر آمریکا از نمازهای حرم رضوی، خبر لغو برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در شهر مشهد و تبدیل شدن آن به یک برنامه همایشی در رواق امام خمینی بیش از پیش تعجب مردم و گروه های مردمی شهر مشهد را برانگیخت.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مجمع مطالبه مردمی مشهد یک مقام مسئول در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: براساس دستورالعمل شورای هماهنگی کشور، امسال مسئله راهپیمایی منتفی است. وی افزود برنامه‌ها را برای راهپیمایی تنظیم کرده بودیم که دستور آمد برنامه امسال به صورت تجمع برگزار شود.

این مقام مسئول در توجیهی قابل تأمل با اشاره به اینکه فردای ۱۳ آبان شروع ماه محرم است گفت: برنامه‌های ۱۳ آبان باید با ماه محرم هم‌خوانی داشته باشد و با آن حرکات و سکنات ممکن است حرمت ماه محرم شکسته شود.

وی محل برگزاری مراسم ۱۳ آبان مشهد را رواق سرپوشیده امام خمینی در حرم امام رضا علیه السلام اعلام کرد و افزود: حرم امام رضا هم زیارت است و هم سیاحت و همه مسائل معنوی در آن نهفته شده است.

انتهای خبر