پرونده نعیمه اشراقی به دادسرای رسانه رفت/ اشراقی رسما عذرخواهی کرد

در حالیکه نوه دختری امام(ره) دیروز با نوشتن  نامه‌ای به خانواده معظم شهدا به واکنش‌ها درباره انتشار مطلبی در فیس بوک به نقل از وی پاسخ گفته و عذرخواهی نمود، امروز خبر رسید، پرونده شکایت جمعی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی برای رسیدگی به شعبه چهار دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد. به گزارش اعتدال پرس، […]

در حالیکه نوه دختری امام(ره) دیروز با نوشتن  نامه‌ای به خانواده معظم شهدا به واکنش‌ها درباره انتشار مطلبی در فیس بوک به نقل از وی پاسخ گفته و عذرخواهی نمود، امروز خبر رسید، پرونده شکایت جمعی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی برای رسیدگی به شعبه چهار دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد.

به گزارش اعتدال پرس، داوود براتی دبیر هیئت شهدا و ایثارگران در گفتگو با مهر اعلام کرد: طی روز‌های گذشته و به دنبال اظهارات «نعیمه اشراقی» نوه دختری حضرت امام (ره) و اعتراض تعدادی از خانواده‌های شهدا، بیش از هزار خانواده شهید و صد موسسه، گروه، تشکل، مسجد و هیئت مذهبی با امضای طوماری ضمن محکوم کردن این اظهارت و منتسب کردن آن به حضرت امام خمینی (ره) از قوه قضائیه، مجازات نعیمه اشراقی را خواستار شدند.

وی افزود: بر اساس این طومار شکایتی مبنی بر نشر اکاذیب و توهین به خانواده شهدا و امام خمینی(ره) در شعبه ۴ دادسرای فرهنگ رسانه اعلام وصول شده است.

همچنین این هیئت طی نامه‌ای به رئیس دادسرای ناحیه ۳۱جرائم رایانه ای تقاضا کرده است که به دلیل انتشار مطالب نعیمه اشراقی درباره خانواده شهدا و امام راحل رحمه الله در صفحه فیس بوک وی، موضوع در دستور کار رسیدگی این دادسرا قرار گیرد.

گفتنی است، به دنبال انتقادات گسترده خانواده های شهدا از مطالب توهین آمیز منتسب به وی، نعیمه اشراقی دیروز در نامه ای خطاب به آنان عذرخواهی کرد.

نعیمه اشراقی در نامه‌ای به خانواده معظم شهدا به واکنش‌ها درباره انتشار مطلبی در فیس بوک به نقل از وی پاسخ گفت. متن نامه نعیمه اشراقی به شرح زیر است:

بسمه تعالی
مردم بزرگ ایران
خانواده معظم شهدا
با عرض سلام و احترام
ده روز سخت و طاقت فرسا بر من گذشت که شرح ماوقعش در کلام نگنجد. قبل از ورودم به عرصه سیاسی کشور، روزگارم با همه پستی‌ها و بلندی‌هایش مطابق آنچه بر عامه مردم می‌گذرد سپری می‌شد، اما در مقاطع مختلف با موأخذه مردم مواجه بودم که چرا به عنوان عضوی از بیت امام سکوت اختیار کرده‌ام و خود نیز بر این باور بودم که باید کاری کرد.

زیرا مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و به خصوص در این هشت سال اخیر فشاری که بر مردم تحمیل شده بود آزارم می‌داد. لذا تصمیم گرفتم در خصوص موضوعات مختلف به ویژه در طرح مفاهیمی‌که با دستاویز قراردادن آرمانهای امام و به بهانه دفاع از آن، تعمیداتی به جامعه القا می‌شود ورود پیدا‌کنم و به سهم خود جهت روشنگری افکار عمومی قدمی هرچند کوچک بردارم.

نظرات متفاوتم هرچه بیشتر با استقبال عامه مردم مواجه شد، به مذاق بسیاری تلخ‌تر آمد و لذا بار‌ها نظاره گر تحت‌الشعاع قراردادن نظرات اصلی‌ام با پرداختن به حاشیه‌ها بودم. همه انسان هستیم و جایز‌الخطا و اگر بنا باشد ذره‌بین دست بگیریم و خطاهای یکدیگر را به رخ هم بکشیم،‌که دیگر از انسانیت نشانی نمی‌ماند.

به هر حال با افزایش فعالیت در صفحه شخصی‌ام و با ایستادگی در مقابل کسانی که می‌خواستند وادار به سکوتم کنند، همانطور که مستحضرید متن کاملا مغرضانه و افترا گونه‌ای در خصوص اهانت به خانواده عزیز شهدا و امام شهیدان در فضای مجازی به من نسبت داده شد. با وجود تکذیب رسمی آن از طرف اینجانب، از حجم اتتقادات کاسته نشد، انتقاداتی که اگر با نیت خیرخواهی می‌بود همواره با کمال احترام و ادب می‌پذیرفتم.

عزیزان من، خانواده محترم شهدا، خود بهتر می‌دانید آنهایی‌که به دنبال اجرای مقاصد و اهداف شوم خود هستند هدفشان حمایت از شما و سرکوب من نیست بلکه مقصود اصلی آن‌ها امام شماست.

آنان کسانی هستند که اعتقادی به اندیشه‌های امام ندارند و در جهت تحریف شخصیت امام، مصادره اندیشه‌های ایشان به نفع خود و خانه‌نشین کردن یاران و خانواده امام، هدف‌گذاری می‌کنند و در راه رسیدن به این هدف به هیچ اصول اخلاقی و دینی پای‌بند نیستند. آنهایی که به نام شما و کام خود پا روی شانه‌های خسته اما ستبر شما می‌گذارند و هر روز فربه و فربه‌تر می‌شوند، بدانید و مطمئن باشید هرجا موافق آن‌ها بودید شما را فرزند خلف پدر و هرکجا خلاف میلشان حرف زدید و عمل کردید شما را نیز فرزند نوح خطاب می‌کنند. همانطور که تا امروز بر همین مرام بوده‌اند.

این‌ها مایل نیستند من و امثال من‌که صدایی دارند‌که شنیده می‌شود در جامعه حضور داشته باشند لذا از هیچ کوششی در جهت حذف چنین افرادی و خفه کردن چنین صداهایی دریغ نمی‌کنند.

هرچند برای آنهایی که در این آشفته بازار هجمه نمودند و آب در آسیاب دشمنان قسم خورده امام ریختند حرفهای زیادی دارم اما به احترام قطره قطره خون شهیدان در این مقطع زمانی سکوت می‌کنم.

در انتها از مردم صبور و نجیب ایران به ویژه خانواده‌های زجر کشیده شهیدان عاجزانه خواهشمندم فریب این دسیسه بزرگ را نخورند و مرا بابت ایجاد فضایی‌که منجر به سوء استفاده مغرضان و از خدا بی‌خبران شد، ببخشند. از خداوند بزرگ عزت و سربلندی کشور عزیزمان ایران را طلب می‌کنم.

به تو دل بستم و غیر تو کسی نیست مرا/ جز تو‌ ای جان جهان، دادرسی نیست مرا

عاشق روی توام،‌ای گل بی‌مثل و مثال/ به خدا غیر تو هرگز هوسی نیست مرا
با تو هستم، ز تو هرگز نشدم دور، ولی/ چه توان کرد که بانگ جرسی نیست مرا

نعیمه اشراقی

خبر مرتبط : 

نوه امام، صفحه فیس بوکش را بست و عذرخواهی کرد/ واکنش خبرنگار ضدانقلاب به تکذیبیه اشراقی + جمله نعیمه اشراقی در صفحه فیسبوک

انتهای خبر