استانداران کرمان و کردستان انتخاب شدند+سوابق/ زمان معرفی ۴ استاندار باقی مانده

جلسه هیات دولت عصر امروز یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در این جلسه از سوی هیات وزیران به ترتیب آقایان علیرضا رزم حسینی و عبدالمحمد زاهدی به عنوان استانداران کرمان و کردستان انتخاب شدند. دکتر روحانی ضمن تشکر […]

image_pdfimage_print

جلسه هیات دولت عصر امروز یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در این جلسه از سوی هیات وزیران به ترتیب آقایان علیرضا رزم حسینی و عبدالمحمد زاهدی به عنوان استانداران کرمان و کردستان انتخاب شدند.

دکتر روحانی ضمن تشکر از استانداران قبلی استان‌های کردستان و کرمان، استانداران جدید را به رعایت اعتدال و بهره‌گیری از همه نیروهای معتدل توصیه کرد.
رییس جمهور توسعه استان کردستان را از اهداف بسیار مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که معضلات بیکاری و فقر در پرتو اهتمام جدی به موضوع توسعه رفع شود.
رییس جمهور ضمن با اهمیت دانستن استان کردستان اظهار داشت: در زمان انتخابات صحنه‌های باشکوهی از شوق و ذوق مردم این استان را مشاهده کردیم و به تمام وعده‌هایی که در آن زمان به مردم اعلام شد، وفاداریم.
دکتر روحانی اعلام کرد که ندای ما، ندای اسلام و وحدت مسلمانان است و برای ما هیچ تفاوتی بین کرد و غیر کرد وجود ندارد. دشمن در صدد سوءاستفاده از قومیت‌هاست در حالی که کردها در هر کجا که زندگی کردند، همواره خود را ایرانی می‌دانند.
رییس‌جمهور همچنین استان کرمان را به لحاظ اقتصادی، استانی مهم دانست که از سرمایه انسانی قابل توجهی برخودار است.
دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد که با توجه به منابع غنی و معادن بسیار زیاد در استان، با تلفیق هوشمندانه و مدبرانه این ظرفیت‌ها، شاهد شتاب بیشتری در توسعه کردستان باشیم.
در ادامه این جلسه تعداد دیگری از مواد و تبصره های لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور پس از بحث و بررسی تصویب شد.

سوابق استاندار کرمان

علیرضا رزم‌حسینی که سابقه قائم‌مقامی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان در دوران دفاع مقدس را در کارنامه کاری خود دارد، در حال حاضر از فعالان اقتصادی کشور است.

بخشی از فعالیتهای وی در بخش خصوصی نیز اینگونه است؛ عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان، مدیر عاملی و ریاست هیأت مدیره مجتمع صنعتی کرمان، مدیر عاملی شرکت ماشین آلات راهسازی کرمان، مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان، ریاست هیأت مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژکاران دوهزار، مدیر عاملی شرکت تکنوپروم (ویرجین ایلند)، مدیر عاملی شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ، مدیر عاملی شرکت ماشین آلات راهسازی کاترپیلار، نایب رئیسی انجمن تولید کنندگان و وارد کنندگان ماشین آلات ساختمانی و معدنی کشور و ریاست مجمع شرکت آستانه ریل جهت انجام پروژه‌های ریلی در مناطق مختلف کشور.

سوابق استاندار کردستان

خبرگزاری فارس: عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان شد + سوابق

عبدالمحمد زاهدی لیسانس علوم سیاسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است. وی از سال ۶۰ به عنوان کارشناس وارد وزارت کشور شد‌ و سه سال در آن پست خدمت کرد‌.

زاهدی که سابقه استانداری در استان‌های ایلام، مرکزی و سیستان و بلوچستان را در کارنامه خود دارد به مدت دو سال نیز مسئولیت امور استان‌های وزارت کشور را عهده‌دار بوده است.

وی همچنین به مدت چهار سال و ۶ ماه به عنوان معاون سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان و نزدیک به ۷ سال معاون سیاسی استانداری کرمانشاه را بر‌عهده داشته است.

آخرین سمت اجرایی که زاهدی عهده‌دار آن بوده استانداری استان مرکزی در سال ۸۴ و قبل از روی کار آمدن دولت نهم بوده است.

                 استانداران چهار استان باقیمانده هفته آینده معرفی خواهند شد             

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه تاکنون استانداران ۲۷استان کشور مشخص شده اند، گفت: استانداران خراسان رضوی، قم، قزوین و بوشهر تا پایان هفته آینده معرفی خواهند شد.

«حسین علی امیری»  افزود: با انتصاب ۴ استاندار باقی مانده، پرونده انتصاب استانداران کشور بسته خواهد شد.

وی درباره علت به طول انجامیدن انتصاب استانداران اظهار داشت: ما در انتصاب ها، دقت را فدای سرعت نمی کنیم و تلاش کرده ایم افرادی قوی و توانمند، مدیریت استان های کشور را برعهده بگیرند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: برای انتخاب استانداران نظرات نمایندگان ولی فقیه در استان ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان های کشور را جویا شده ایم و براساس معیارهای از پیش تعیین شده، استانداران تعیین شده اند.

انتهای خبر