روایت ترکان از تذکر رئیس جمهور به وی: باید از افراد بومی و جوان در مدیریت مناطق آزاد استفاده شود/ منطقه آزاد ارس مستثنا از دستور رئیس جمهور!

دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد با اشاره به توصیه رئیس‌جمهوری برای استفاده از جوانان در مناطق آزاد، گفت: این گفته به معنای توسعه درون‌زاست و روحانی به این مسئله توجه دارد که باید از افراد بومی برای توسعه مناطق آزاد استفاده شود. به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، اکبر ترکان در واکنش به سخنان […]

دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد با اشاره به توصیه رئیس‌جمهوری برای استفاده از جوانان در مناطق آزاد، گفت: این گفته به معنای توسعه درون‌زاست و روحانی به این مسئله توجه دارد که باید از افراد بومی برای توسعه مناطق آزاد استفاده شود.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، اکبر ترکان در واکنش به سخنان روز گذشته علی مطهری در صحن مجلس مبنی بر تذکر رئیس‌جمهوری در خصوص افراط در بکارگیری افراد مسن در مناطق آزاد، اظهار داشت: رئیس‌جمهوری در این زمینه گفت که کوشش کنید از جوانان خصوصاً از جوانان مناطق بیشترین استفاده را بکنید. این گفته به معنای توسعه درون‌زاست. روحانی به این مسئله توجه دارد که اگر چابهار می‌خواهد توسعه یابد باید ظرفیت بچه‌های چابهار به‌کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم ارس توسعه پیدا کند باید بچه‌های ارس به‌کار گرفته شوند. همینطور برای خرمشهر، آبادان و سایر مناطق آزاد کشور. به همین دلیل با نظر رئیس‌جمهوری بنده مدیرعامل تمام مناطق را از بچه‌های همان جا تعیین کردم.

وی در پاسخ به این پرسش که مدیرعامل منطقه آزاد کیش که بومی این منطقه نیست، گفت: «منطقه آزاد کیش بومی ندارد. مشیری در قشم بندرعباسی است. در چهابهار مبارکی است که بلوچ و اهل منطقه است. در اروند، اسماعیل زمانی خرمشهری است. یا مثلا کعبی آبادانی است. در هر منطقه کوشش شده تا بچه‌های همان منطقه باشد.»

دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد با اشاره به این‌که نظر رئیس‌جمهوری این است که بیشتر به جوانان میدان بدهیم، افزود:‌ «باید به جوانان فرصت بدهیم تا رشد کنند و اینها خودشان باشند که مناطق را اداره می‌کنند و بنده هم فکر می‌کنم فرمایش صحیح است و ما هم کوشش می‌کنیم.»

* گفتنی است با توجه به توضیحات مهندس ترکان، منطقه آزاد ارس تنها منطقه ای است که علی رغم تاکید رئیس جمهور، مدیریت ارشد آن از نیروهای بومی استان نبوده و حتی در ترکیب هیئت مدیره آن نیز از جوانان  و یا نیروهای بومی منطقه ارس(جلفا) استفاده نشده است.

انتهای خبر