مخالفت شورای نگهبان با افزایش مرخصی زایمان و چند مصوبه در حوزه زنان و خانوده

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مدت مرخصی زایمان مادران به دلیل اینکه برای دولت بار مالی ایجاد می‌کند توسط شورای نگهبان رد شد به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، شهلا میرگلوبیات گفت: برخی از طرح‌های ارائه شده در حوزه زنان و خانواده به دلیل اینکه بارمالی را برای دولت به […]

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مدت مرخصی زایمان مادران به دلیل اینکه برای دولت بار مالی ایجاد می‌کند توسط شورای نگهبان رد شد

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، شهلا میرگلوبیات گفت: برخی از طرح‌های ارائه شده در حوزه زنان و خانواده به دلیل اینکه بارمالی را برای دولت به همراه دارد پس از بررسی شورای نگهبان رد شد.

وی ادامه داد: افزایش مدت مرخصی زایمان مادران از ۶ ماه به ۹ ماه و لغو ممنوعیت بیمه فرزند چهارم در لایحه حمایت از خانواده به دلیل داشتن بار مالی برای دولت توسط شورای نگهبان رد شد و به مرحله اجرایی شدن نرسید.

این عضو فراکسیون زنان طرح بیمه زنان خانه‌دار را هم یکی از طرح‌هایی دانست که به دلیل بارمالی که برای دولت دارد در سال جاری هم به تصویب نمی‌رسد.

در سال گذشته مجلس نشینان مصوب کردند که مرخصی زایمان مادران به ۹ ماه افزایش پیدا کند و همسر آنها نیز از ۲ هفته مرخصی تشویقی برخوردار شوند.

به موجب این مصوبه مادرانی که سن فرزند آنها به ۹ ماهگی نرسیده بود نیز شامل این قانون می‌شدند اما این مصوبه به دلیل داشتن بارمالی برای دولت توسط شورای نگهبان رد شد.

انتهای خبر