حقوق ۳۰ میلیونی برخی بازنشسته های دعوت بکار شده دولت جدید

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت نباید به سرای سالمندان تبدیل شود، گفت: بازنشسته‌هایی که امروز در دولت به کار گرفته شده‌اند، ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان حقوق برای‌شان در نظر گرفته شده است. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، عزت‌الله یوسفیان‌ملا با اشاره به طرحی که در […]

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت نباید به سرای سالمندان تبدیل شود، گفت: بازنشسته‌هایی که امروز در دولت به کار گرفته شده‌اند، ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان حقوق برای‌شان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، عزت‌الله یوسفیان‌ملا با اشاره به طرحی که در مجلس درباره ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دولت وجود دارد،اظهار داشت: طرحی درباره ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دولت نوشتیم که املا و انشای آن نیز متعلق به بنده است و امیدواریم بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.

وی افزود: در ابتدای امر ما مخالف به کارگیری بازنشسته‌هایی که نمی‌توانند با حقوق بازنشستگی امرار معاش کنند نیستیم اما بازنشسته‌ها باید در کارهای پژوهشی و امور تدریس به کار گرفته شوند و بیشتر به عنوان مشاور عالی استفاده شوند اما آقایان بازنشسته‌ها را در پست‌های اصلی به کار گرفته‌اند.

یوسفیان تصریح کرد: ۱۳۰ نماینده مجلس شورای اسلامی محکم بر روی این طرح ایستاده‌اند و معتقدند اینکه این طرح رای نیاورد به دلیل یک اشتباه بود باید آرای گرفته شده را از یک سوم نمایندگان حساب می‌کردند نه دو سوم.

وی ادامه داد: قانون بر این است که افراد برای پست‌های مختلف از کارمندان و معاونان همان دستگاه انتخاب شوند و تغییرات از همان مجموعه‌ها باشد اما آنچه اتفاق افتاده غیر از این است مثلا فردی که  ۱۲ سال پیش بازنشسته شده و زندگی خود را به دبی برده است امروز در یکی از استان‌ها مدیرکل می‌شود و حالا او را آورده‌اند با حقوق ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومانی در ماه آیا واقعا در آن استان فرد دیگری نبود که برای این پست به کار گرفته شود.

یوسفیان بیان داشت: رئیس جمهور در تماس با بنده گفتند تعداد این افراد زیاد نیست من از ایشان خواستم خودشان آمار بدهند ایشان گفتند مجموعا تعداد بازنشسته‌های دولت ۵۷ نفر هستند اما به ایشان گفتند این‌ها در حد وزیر،معاون وزیر و استاندار هستند شما آنهایی که فوج فوج در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی به کار گرفته شدند را محاسبه نکردید.

وی ادامه داد: نکته تاسف‌بار این است که برای این افراد حقوق ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی در نظر گرفته است و بیشتر کسانی هستند که صنایع بزرگ را در اختیار دارند.

یوسفیان افزود: با نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی قرار گذاشته بودیم هر هفته یک معاون وزیر از محور هراز بازدید کند تا پیمانکاران به اهمیت کار پی برده و کارشان را کامل انجام دهند، حالا امروز به وزارتخانه‌ها که می‌رویم وزیر به قدری مسن است که نمی‌توان از او انتظار داشت و معاونانش نیز بیش از ۸۰ سال سن دارند.

وی گفت: این افراد کسانی هستند که رابطه استخدامی با دستگاه اجرایی ندارند و در صورت تخلف نیز نمی‌توان آن را پیگیری کرد،به آقایان گفتیم در شهرستان‌ها اگر در یک مدرسه بخواهند یک بازنشسته را به عنوان مستخدم به کار بگیرند باید مصوبه هیات دولت داشته باشد ولی امروز برای این کار در سطح وزارت و استاندار مصوبه رئیس جمهور را کافی می‌دانند.

وی بیان کرد: نباید افراد اختیار بدهیم ولی از آنها مسئولیت نخواهیم،در این زمینه رئیس مجلس خواستند هیاتی از سوی دولت و مجلس تشکیل شود و بنده نیز مسئولیت هیات مجلس را بر عهده بگیرم اما عرض کردم تا زمانی که ندانم ضمانت اجرایی مصوبات این هیات چگونه است وارد آن نمی‌شوم.

یوسفیان تصریح کرد: اینکه ۱۰ بازنشسته با حقوق کافی در کنار وزیر مشاور شود ایرادی ندارد اما نباید دولت را به سرای سالمندان تبدیل کرد.

انتهای خبر