شوهر عمه رهبر کره شمالی اعدام شد

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده شوهر عمه رهبر این کشور اعدام شده است. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده شوهر عمه رهبر این کشور اعدام شده است. «جانگ سونگ تائک»، در یک دادگاه نظامی به تلاش برای براندازی حکومت متهم شده و مجرم شناخته شده بود. این […]

image_pdfimage_print

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده شوهر عمه رهبر این کشور اعدام شده است.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده شوهر عمه رهبر این کشور اعدام شده است.

«جانگ سونگ تائک»، در یک دادگاه نظامی به تلاش برای براندازی حکومت متهم شده و مجرم شناخته شده بود.

این مقام پرنفوذ کره شمالی معمولاً در کنار «کیم جانگ اون» رهبر کره شمالی دیده می‌شد و بسیاری او را قدرت اصلی پشت سر رهبری می‌دانستند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد، اداره سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگران در یک جلسه برکناری جانگ از همه مناصب دولتی را پذیرفت و اسم او را از لیست حزب خط زد.

خبرگزاری فارس: شوهر عمه رهبر کره شمالی اعدام شد

خبرگزاری کره شمالی نوشت؛ جانگ و پیروان او مرتکب اعمال مجرمانه زیادی شده و آسیبهای زیادی به چهره انقلاب و حزب وارد کرده اند.

وی همچنین متهم به سوء استفاده از قدرت، فساد اقتصادی، بی انضباطی و به چالش کشیدن رهبری سیستم کره شمالی شده بود.

جانگ ۷۶ ساله همسر عمه رهبر کره شمالی از مقامات ارشد و پرقدرت حکومت کره شمالی بود. وی پیش از این معاون کمیسیون دفاعی کره شمالی بود که از نهادهای قدرتمند در ساختار قدرت در کره شمالی است.

آژانس اطلاعاتی کره جنوبی هفته گذشته برای اولین بار از برکناری جانگ سونگ تائک شوهر عمه کیم جونگ اون خبر داد.

پیش از این یک مقام سیاسی دولت کره جنوبی گفته بود که براساس اطلاعات ما کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شوهر عمه خود که از عوامل تحکیم قدرت وی محسوب می‌شد را برکنار کرده است و ۲ مشاور او را هم اعدام کرده است.

 

 

انتهای خبر