معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد/ حکم انتصاب جبارزاده برای ۴ مدیر جدید در استانداری + سوابق

/خداحافظی اشرف نیا و آخرین عضو حلقه “شرر” از استانداری/  استاندارآذربایجان شرقی در سومین تغییر مهم خود در مجموعه استانداری و همزمان با چند انتصاب دیگر، مهندس پورمهدی را به سمت معاون عمرانی استانداری منصوب کرد تا اشرف نیا بعد از ۸ سال از استانداری خداحافظی کند. به گزارش اعتدال پرس، اسماعیل جبارزاده همچنین طی احکام […]

/خداحافظی اشرف نیا و آخرین عضو حلقه “شرر” از استانداری/ 

استاندارآذربایجان شرقی در سومین تغییر مهم خود در مجموعه استانداری و همزمان با چند انتصاب دیگر، مهندس پورمهدی را به سمت معاون عمرانی استانداری منصوب کرد تا اشرف نیا بعد از ۸ سال از استانداری خداحافظی کند.

به گزارش اعتدال پرس، اسماعیل جبارزاده همچنین طی احکام جداگانه ای مدیرکل حوزه استانداری ، مدیر دفتر ، و مشاوررسانه ی خود را منصوب کرد.

بر اساس احکام صادره از سوی استاندار که در جلسه امروز بعد از ظهر شورای مدیران استانداری، اعلام شد، مهندس محمد صادق پور مهدی به عنوان معاون عمرانی استاندار، یوسف بشیری به عنوان مدیرکل حوزه استانداری و همچنین  اسماعیل شیخلو و سید کمال افصحی به ترتیب  به عنوان  مدیر دفتر استاندار و  مشاور استاندار در امور رسانه منصوب شدند.
بیش از این، مهندس اشرف نیا عهده دار معاونت عمرانی استانداری بوده که از زمان روی کار آمدن دولت های نهم و دهم محمود احمدی نزاد و در دوره استانداری معمارزاده و بیگی استانداران سابق این استان، تا کنون این سمت را بر عهده داشته است .

اسماعیل شیخلو هم بجای سرهنگ شیخ بگلو – یار غار استاندار سابق – در سمت رئیس دفتر استاندار مشغول فعالیت می شود. شیخ بگلو آخرین عضو حلقه “شرر” استانداری دوران سردار بیگی است که بعد از ۵ سال یکه تازی و ایجاد موج گسترده ای از نارضایتی در بدنه زحمت کش استانداری از استانداری آذربایجان شرقی اخراج می شود.

گفته می شود، با انتصاب افصحی در سمت مشاور رسانه ای استاندار، عملا امورات حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی را وی بر عهده خواهد داشت.

دکتر جبارزاده پیش از این نیز، مهندس پاکزاد را به سمت معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری بجای سرهنگ رستمی و دکتر یوسف بشیری را  به عنوان مدیرکل حوزه استانداری بجای سرهنگ روستایی منصوب کرده بود.

دکترجبارزاده در نشست شورای مدیران استانداری ضمن معرفی مدیران جدید، خاطرنشان کرد: مهندس اشرف نیا جزو افرادی است که همیشه به عنوان سرباز انقلاب برای اهداف انقلاب تلاش کرده اند و امروز ضمن تقدیر وتشکر صمیمانه از ایشان ، ازاین مقام تودیع و به جای ایشان مهندس پور مهدی معرفی می شوند.

وی ادامه داد: مهندس پور مهدی نیز به عنوان فردی مخلص و فداکاردر راه اهداف نظام تلاش کرده اند وبه عبارتی دیگر، سربازی جای خودرا به سربازی دیگر می دهد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: باتوجه شرایط خاص جامعه و نیاز استان در عرصه عمرانی وتجربیات مهندس پور مهدی نیاز به حضور ایشان در این عرصه لازم دیده شد.

وی درادامه این نشست ، با اشاره به وضعیت موجود دریاچه ارومیه، گفت: اگر دریاچه به این منوال پیش برود در آینده شاهد برخی مشکلات حیاتی دراستان خواهیم بود.

جبارزاده افزود:  یکی از پروژه های مهم که رییس جمهوری محترم ، قول آن را به مردم استان داده بودند، احیای دریاچه ارومیه است و به بنده نیز توصیه کرده اند که دراستان آذربایجان شرقی یکی از اهداف مهم که باید تعقییب شود بحث دریاچه ارومیه است.

وی با بیان این مطلب که  پروژه احیای دریاچه ارومیه یکی از پرهزینه ترین طرح های استانی به شمار می رود و۲۰ میلیارد دلار هزینه برای احیای آن درنظرگرفته شده است ، گفت:  در این رابطه با توجه به اینکه ستاد ملی در مرکز تشکیل شده است اما کارگاه پروژه و تصدی گری و مدیریت اجرایی پروژه باید در استان باشد.

استاندارآذربایجان شرقی در خاتمه با بیان اهمیت موضوع ، مهندس اشرف نیا را به عنوان نماینده تام الاختیار استاندار و مدیر اجرایی طرح احیای دریاچه ارومیه منصوب کرد.

اشرف‌نیا هم در ادامه افزود: تا کنون  موفق شدیم از سال ۸۶ تا ۹۰ رتبه اول کشوری را در ارزشیابی و عملکرد استانی در کشور را دریافت کنیم و این نتیجه هماهنگی و همکاری مدیران استانداری و سازمان‌هایی بوده که با ما همکاری کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به ساخت سالن فرودگاه در ۱۴ ماه  گفت: نتیجه تلاش های همکارهای ما این بوده که شهری  بدون گاز رسانی و بدون برق نداریم و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای برق هستند، همچنین امتیاز برخورداری از آب شرب نیز ۸۹ درصد است و تاکنون با همه مشکلات تلاش شده  هیچگونه تنش اجتماعی رو در روی استان  قرار نگیرد.

اشرف‌نیا  در رابطه با حل بحران دریاچه ارومیه نیز اظهار کرد: در بحث نجات دریاچه ارومیه ۳۲ مورد  راه حل در خصوص  احیای دریاچه ارومیه آماده شده است.

در ادامه محمد صادق پورمهدی با بیان اینکه خداوند را شاکریم که توفیق داد به عنوان سرباز جمهوری اسلامی در خدمت همکاران عزیز باشم، گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سرباز خدمت کردن افتخاری بس بزرگ است.

وی بیان داشت: برای خود وظیفه می‌دانم که مشکلی از مشکلات جامعه را رفع و در خدمت مردم باشیم، انشاالله بتوانم این مسئولیت را به خوبی ادا کنم.

این مسئول در پایان یادآور شد: از اشرف‌نیا نیز به عنوان یک همکار تشکر و قدردانی می‌کنیم و در زمینه‌های مورد نیاز از تجربیات ایشان بهره‌مند خواهیم شد.

 گفتنی است: مهندس محمد صادق پورمهدی متولد سال ۱۳۴۲ در شهرستان میاندوآب ، جانباز ۵۰ درصد و فوق لیسانس مدیریت اجرایی بوده  و مدیرکلی دفترفنی وزارت کشور، معاون سازمان شهرداری های وزارت کشور ، مدیرکل مسکن و شهرسازی استانهای همدان و آذربایجان شرقی و همچنین معاون عمرانی استانداری های ایلام و قزوین را در کارنامه سوابق خود به همراه دارد .

وی بعد از بازنشستگی درسال ۹۱ جایگزین مهندس بهرام گسیلی  مدیر عامل وقت شرکت سرمایه گذاری مسکن  شمال غرب کشور شد و تا قبل از انتصاب به سمت معاون عمرانی دراین سمت انجام وطیفه می کرد.

مهندس پور مهدی که یک مدیر ورزشی نیز محسوب میشود ۴ سال  ریاست هیت فوتبال استان قزوین را بر عهده داشت.

اسماعیل شیخ لو مدیر دفتر استاندار نیز متولد سال ۱۳۳۳ ، لیسانس بهداشت عمومی  و ۱۶ سال مدیریت بیمارستانهای شهرستان خوی را برعهده داشته  و همچنین  عضو هیات مدیره  جمعیت هلال احمراستان آذربایجان غربی بوده است.

انتهای خبر