انتقاد اعلمی از برخی جریانات خاص: اجازه سخنرانی در دانشگاه های تبریز به من داده نمی شود

اکبر اعلمی گفت: من چندین بار از سوی تشکل‌های دانشجویی برای مناظره با طرف‌های اصولگرا در دانشگاه‌های استان آذربایجان دعوت شدم ولی به بهانه‌های مختلف مانع از برگزاری این مناظره‌ها شدند. به گزارش اعتدال پرس، اکبر اعلمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیش از هشت سال است که دانشگاه‌های تبریز و برخی دانشگاه‌های کشور […]

image_pdfimage_print

اکبر اعلمی گفت: من چندین بار از سوی تشکل‌های دانشجویی برای مناظره با طرف‌های اصولگرا در دانشگاه‌های استان آذربایجان دعوت شدم ولی به بهانه‌های مختلف مانع از برگزاری این مناظره‌ها شدند.
به گزارش اعتدال پرس، اکبر اعلمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیش از هشت سال است که دانشگاه‌های تبریز و برخی دانشگاه‌های کشور به تریبون یک‌سویه افراد یک جناح خاص تبدیل شده‌اند و تنها افراد نزدیک به جریان موسوم به اصولگرا اجازه سخنرانی در این دانشگاه‌ها را دارند.

وی افزود: من چندین بار از سوی تشکل‌های دانشجویی برای مناظره با طرف‌های اصولگرا در دانشگاه‌های استان آذربایجان دعوت شدم ولی به بهانه‌های مختلف مانع از برگزاری این مناظره‌ها شدند و مطمئنم که این محدودیت برای سایر اصلاح‌طلبان هم اتفاق افتاده است. این در حالی است که شخصاً در طول هشت سال گذشته بارها در مناظره‌های دانشگاه‌های استان‌های دیگر حضور یافته‌ام و مناظره‌ها به شکل مسالمت‌آمیزی انجام شده است.

نماینده پیشین مردم تبریز در مجلس، یادآور شد: با روی کار آمدن دولت جدید انتظار می‌رفت طومار انحصارگریان برای همیشه برچیده شود ولی متأسفانه برخی هنوز هم باور نکرده‌اند که دوره انحصارطلبی به پایان رسیده و دوره جدیدی آغاز شده است.

اعلمی ادامه داد: حدود ۱۰ روز قبل تشکل اصولگرای جامعه اسلامی و انجمن علمی دانشگاه تربیت معلم آذربایجان شرقی از من و آقای قدیری‌ابیانه برای مناظره درباره سیاست خارجی دعوت کرده بودند که ابتدا این مراسم به روز دیگری موکول شد و بعد هم با وجود پذیرفتن مسئولان دانشگاه، حراست دانشگاه برگزاری این مراسم را منوط به دریافت پاسخ استعلام از اداره اطلاعات عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دولت جدید روی کار آمده است، این قبیل رفتارها زیبنده دستگاه‌های اطلاعاتی و آموزشی در این دولت نیست که در برخورد با امثال من که هشت سال افتخار نمایندگی مردم تبریز را داشته‌ام، برگزاری یک مراسم دانشجویی را امنیتی کنند و اجازه دخالت اداره اطلاعات در تصمیم‌گیری‌های دانشجویان و دانشگاهیان را بدهند.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از مقامات مسئول انتظار می‌رود در راستای دفاع از حقوق شهروندی به این کارشکنی‌ها و تبعیض‌ها در محافل رسمی و دانشگاهی بویژه در آذربایجان و سایر نقاط کشور پایان داده شود تا کسانی که هنوز همچون هشت سال گذشته در این دانشگاه‌ها مدیریت می‌کنند، بدانند دوره جدیدی آغاز شده و شرایطی را فراهم کنند تا اصلاح‌طلبان مثل اصولگرایان از حقوق یکسانی برخوردار شوند.

انتهای خبر