ادامه تنش در داخل شورا، اینبار به بهانه مرکز پژوهشهای شهرداری تبریز/ جلسه فوق العاده شورای شهر به دلیل غیبت طیف اقلیت برگزار نشد

در ادامه تنش های داخلی شورای شهر تبریز که ناشی از طیف بندی اکثریت و اقلیت در این مجموعه بوده و منجر به تقابل لجوجانه اعضای شورا به بهانه های مختلف شده است، بازهم جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز به دلیل غیبت ۹ عضو شورا، از اکثریت افتاد و تشکیل نشد. به گزارش اعتدال پرس، […]

image_pdfimage_print

در ادامه تنش های داخلی شورای شهر تبریز که ناشی از طیف بندی اکثریت و اقلیت در این مجموعه بوده و منجر به تقابل لجوجانه اعضای شورا به بهانه های مختلف شده است، بازهم جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز به دلیل غیبت ۹ عضو شورا، از اکثریت افتاد و تشکیل نشد.

به گزارش اعتدال پرس، دبیری با اعلام عدم برگزاری جلسه به دلیل غیبت نه عضو شورا این غیبت را غیر موجه دانست و گفت: با وجود اینکه در جلسه قبل اعضای شورا به برگزاری جلسه فوق العاده رای داده بودند تا پرونده های مردم بررسی شود ولی در این جلسه حضور پیدا نکردند.

پنج عضو شورای شهر با ارسال یادداشتی بیماری و کسالت را دلیل غیبت خود اعلام کرده بودند، یک عضو غایب دیگر جلسه امشب شورای شهر مشغله کاری را دلیل غیبت خود دانسته است.، سه عضو دیگر غایب امشب بدون ذکر دلیل و اعلام قبلی در جلسه حضور پیدا نکردند. این در حالی است که چند عضو غایب در جلسه مشترک اعضا شورا و نمایندگان مجلس حاضر بودند.

درسخوان، باغبان، مدبر، امیرحقیان، ششگلانی جعفری، چمنی، شیری آذر و المیرا خاماچی اعضای غایب جلسه فوق العاده شورای شهر بودند.

شنیده ها حاکی از اعتراض اعضای غایب، به بررسی اساسنامه جدید مرکز پژوهش های شورا دارد. در جلسه گذشته شورای شهر تهدید به ترک جلسه توسط سه عضو شورا باعث شد تا بررسی و رای گیری درباره اساسنامه مرکز پژوهش ها انجام نشود.

سعید حاجی زاده عضو هیئت رئیسه شورای شهر تبریز تعیین دستور کار جلسات شورا را از اختیارات هیئت رئیسه دانست و تاکید کرد: دستورکار جلسات شورا در هیئت رئیسه تعیین می شود نه در صحن شورا.

این دومین بار بعد از انتخاب شهردار تبریز است که اعضای این فراکسیون با غیبت دسته جمعی باعث عدم برگزاری جلسه شورای شهر می شوند.

انتهای خبر