اولین دیدار جبارزاده با یک تشکل اصلاح طلب استان/ باید محدودیت های هشت سال گذشته در فعالیت تشکل های اصلاح طلب را کنار گذاشت

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید جذب حداکثری اعضا از اهداف اصلی انجمن اسلامی معلمان باشد و فقط صرف داشتن گرایشاتی در گذشته ملاک جذب نیرو نشود. به گزارش اعتدال پرس، اسماعیل جبارزاده چهارشنبه شب در دیدار اعضای شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان استان با وی اظهارکرد: اجرای این فرایند می تواند موجب شناخت […]

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید جذب حداکثری اعضا از اهداف اصلی انجمن اسلامی معلمان باشد و فقط صرف داشتن گرایشاتی در گذشته ملاک جذب نیرو نشود.

به گزارش اعتدال پرس، اسماعیل جبارزاده چهارشنبه شب در دیدار اعضای شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان استان با وی اظهارکرد: اجرای این فرایند می تواند موجب شناخت و جمع آوری نقاط قوت و ضعف عملکردهای پیشین و در نهایت برنامه ریزی و سازماندهی دقیق تر برای آینده شود.

وی گفت: در این چارچوب رییس جمهوری دولت تدبیر و امید نیز برای تشکل های صنفی جایگاه ویژه ای در نظام سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه قایل شده است.

جبارزاده با بیان اینکه انجمن اسلامی معلمان از جمله نهادهای مدنی خوشنام جامعه است، یادآوری کرد: این انجمن تداعی گر شهیدانی همچون رجایی و بزرگان منتسب به جامعه معلمان کشور است.

به گفته وی باید فضای سیاسی و محدودیت های هشت سال گذشته که امکان فعالیت به هیچ یک از تشکل های اصلاح طلب داده نمی شد را کنار گذاشته و در فضای به وجود آمده فعالیت کرد.

جبارزاده گفت: باید جذب حداکثری اعضا از اهداف اصلی انجمن اسلامی معلمان باشد و فقط صرف داشتن گرایشاتی در گذشته ملاک جذب نیرو نشود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در این چارچوب موضوع مهم نحوه نیروسازی از اعضای جدید است که باید در برنامه های انجمن گنجانده شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید از افراد فقط به عنوان ابزار در برهه هایی همچون انتخابات استفاده کرد، گفت: فلسفه وجودی انجمن اسلامی معلمان سازماندهی، جذب نیرو و کادر سازی است که باید بیش از گذشته به این مهم توجه کرد.

به گزارش ایرنا، عضو انجمن اسلامی معلمان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار خواستار حذف نگاه عقیدتی و تنگ نظری های سیاسی در جامعه معلمان شد.

غلامحسین مسعودی ریحان اضافه کرد: باید مشارکت بدنه اصلی و واقعی آموزش و پرورش در تصمیات کلان آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به معیشت و منزلت اجتماعی و رفاهی معلمان، حذف دخالت افراد و نهادهای غیر مسوول در حوزه آموزش و پرورش، دایر کردن مدارس با محوریت زبان مادری، ایجاد روند معقول و منطقی برای ارتقاء شغلی معلمان و نهادینه کردن فرهنگ نقد و انتقاد در بین مدیران آموزش و پرورش را خواسته اعضای این انجمن برشمرد.

مسعودی ریحان گفت: معلمان از اقشار تاثیرگذار جامعه هستند که نقش موثری در انتخابات و دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات اخیر ایفا کردند.

* گفتنی است در این دیدار برخی اعضای سابق و فعلی این تشکل (بعلت عدم دعوت یا امتناع از حضور) شرکت نداشتند.

انتهای خبر