کلاشنیکف درگذشت

اسطوره ساخت سلاح های جنگی روسیه و مخترع تفنگ کلاشینکف در سن ۹۴ سالگی درگذشت. به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، “میخائیل کلاشینکف” روسی، طراح و مخترع سلاح مشهور کلاشینکف در سن ۹۴ سالگی درگذشت. وی در ساخت تفنگ و مسلسل و دیگر سلاح های جنگی نیز مشهور بود […]

اسطوره ساخت سلاح های جنگی روسیه و مخترع تفنگ کلاشینکف در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، “میخائیل کلاشینکف” روسی، طراح و مخترع سلاح مشهور کلاشینکف در سن ۹۴ سالگی درگذشت.


وی در ساخت تفنگ و مسلسل و دیگر سلاح های جنگی نیز مشهور بود و او را اسطوره ساخت سلاح های جنگی روسیه لقب داده اند.
کلاشینکف در سال ۱۹۱۹ در شمال روسیه در روستایی به نام سیبری در خانواده‌ای فقیر متولد شد. سطح تحصیلات وی پایین بود به طوری که نتوانست دوران متوسط را طی کند و در سن کم جوانی وارد ارتش شوروی شد. در سال ۱۹۴۱ طی یکی از حملات ارتش شوروی به نیروهای آلمان نازی میخائیل کلاشنیکوف در شهری به نام تانکش مجروح و در بیمارستان بستری شد. او در بیمارستان تصمیم گرفت که با در هم آمیختن ویژگی‌ها و کاربردهای سلاح آمریکایی ام-۱ گرند و تفنگ آلمانی اس‌تی‌جی ۴۴، یک تفنگ خودکار طراحی و تولید کند.
از آغاز تولید کلاشنیکف تاکنون بیش از صد میلیون قبضه از این سلاح در کارخانهٔ تولید این سلاح در شهر ایژوسک روسیه و یا سایر کشورها با مجوز قانونی و یا به طور غیر قانونی ساخته شده‌ و بیش از ۵۰ ارتش و هزاران گروهک مسلح و شورشی در دنیا از این سلاح استفاده می کنند، اما این اختراع تاثیرگذار برای صاحبش عایداتی نداشت و او با حقوق بازنشستگی خود روزگار می گذرانید.

انتهای خبر